[Çözüldü]sistem içi arama nasıl? Apollon'u çalıştırmada hata

Başlatan sireno52, 17 Ocak 2009 - 14:50:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam   ben synaptic depodan apollon  adlı p2p programı  kurdum fakat  uygulamalarda internet bölmünde bulamadım  emule var lime wire var ama apollon orada  yok  kurulan bu program nerede ola bilir onu bulmak  için  sistemiçi  arama programı  varmı mesela   pardusta alt sol köşede pardus iconunu tıkladığın  zaman  açılan menüde üst kısımda arama yeri var aynı sistem ubuntu 8.04.1` de de varmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

3mr3

Eğer yüklediyseniz şu komutu kullanarak nerede olduğunu bulabilirsiniz. Yada başka yol kesinlik belirtmek gerekirse Ekle-Kaldır programına bakmanızı öneririm.

Eğer kurduğunuzdan eminseniz;

whereis apollon
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

ebubekirs

Kurduğunuz programları terminalden çalıştırabilirsiniz.

apollon

yazmanız yeterli. Şu an açamadığım için bakamıyorum ancak Ubuntu'da da dosya arama mevcut. Menülerden birinde vardı diye hatırlıyorum. Ben terminalden

locate dosya komutunu kullanıyorum, dosya ismini aramak için.

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sireno52 - 17 Ocak 2009 - 14:50:39
selam   ben synaptic depodan apollon  adlı p2p programı  kurdum fakat  uygulamalarda internet bölmünde bulamadım  emule var lime wire var ama apollon orada  yok  kurulan bu program nerede ola bilir onu bulmak  için  sistemiçi  arama programı  varmı mesela   pardusta alt sol köşede pardus iconunu tıkladığın  zaman  açılan menüde üst kısımda arama yeri var aynı sistem ubuntu 8.04.1` de de varmı

Arama konusunda küçük bir tavsiyem olacak.

Masaüstünde iken sağ tıkla. "başlatıcı oluştur" de. Ad kısmına "arıyorum" filan yazabilirsin. :)
Komut kısmına gnome-search-tool yaz. Soldaki resimden başka bir simge seçebilirsin. Tamam deyip kapat. Oldukça güzel bir arama aracı oluşturdun. ;)

Panele sağ yıklayıp, "Panele ekle" diyerek "Özel uygulama başlatıcı oluştur" u seçerek direk panele de ekleyebilirsin.

sireno52

Alıntı yapılan: ebubekirs - 17 Ocak 2009 - 14:59:57
Kurduğunuz programları terminalden çalıştırabilirsiniz.

apollon

yazmanız yeterli. Şu an açamadığım için bakamıyorum ancak Ubuntu'da da dosya arama mevcut. Menülerden birinde vardı diye hatırlıyorum. Ben terminalden

locate dosya komutunu kullanıyorum, dosya ismini aramak için.

ilk komutta şöyle bir hata aldım.. (Sorry, I couldn't locate your giFT installation,please select the path to your giFT like /.../share/giFT)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ihtiyar said

giFT denilen şeyin bulunamadığını, bu patch i  /.../share/giFT gibi bir yere eklemeniz gerektiğini söylüyor sanırım. Ama bu giFT nedir, bilemiyorum.

sireno52

tamam  şimdi hallettim hata mesajında gift  diye bir   yazı vardı   bende bu yazıyı  synaptik   pakette arattım ve  kurdum şu anda apollon  çalışıyor   verdiğiniz  bilgiler için teşekkürler

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 17 Ocak 2009 - 15:18:49
giFT denilen şeyin bulunamadığını, bu patch i  /.../share/giFT gibi bir yere eklemeniz gerektiğini söylüyor sanırım. Ama bu giFT nedir, bilemiyorum.

sudo aptitude install gift

komutu işinizi görebilir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sireno52 - 17 Ocak 2009 - 15:19:57
tamam  şimdi hallettim hata mesajında gift  diye bir   yazı vardı   bende bu yazıyı  synaptik   pakette arattım ve  kurdum şu anda apollon  çalışıyor   verdiğiniz  bilgiler için teşekkürler

Ben de gift nedir diye birazcık araştırdım. Bir paket olduğunu ve depolarda mevcut olduğunu görüp komutu vermiştim ki siz zaten yüklemişsiniz. Sorun çözüldüğüne göre konuyu etiketleyip kapatabiliriz.