Merhaba Ubuntu!

Başlatan MiniBuntu, 17 Ocak 2009 - 12:48:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MiniBuntu

Herkese merhaba,

2000'den bu yana hep linux kullanmak isteyip mecburen windows kullananlardanım ve bundan hiç memnun değilim. Daha önce denediğim Linux sürümlerinden bir türlü istediğim verimi alamamış ya da sorunlar yaşamıştım. Şimdi Ubuntu 8.10 ile tekrar şansımı denemek istiyorum. Dökümanları okumadan indirmeye başladım akşam kuruluma geçeceğim. İŞlemcim 64 bit Sizce 32 bitmi? 64 bitmi kullanayım? Şuanlık 32 bit indiriyorum. Forumlara göz atıp dökümanları okuyacağım. 80 Gb lık bir diskim var ubuntuyu ona kurayım diyorum. Şimdilik sorularım bu kadar :) Herkese tekrardan merhaba!

Sistem
Gigabyte EP35-DS4
Quad Q6600
OCZ 2x2 GB 1000MHz Reaper Kit
Sapphire HD4830
Akasa Zen Power+520W PSU
Seagate 500 GB 32 MB
Acer P223W 22'' Mon.

3mr3

Uzun maceraya hoşgeldiniz. Elbette sorunların olursa buradan ve arama yaparak hepsini çözebilirsin. Başarılar.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

MiniBuntu

Hoşbulduk dostum :) Biraz inceleme fırsatım oldu sanırım driver konusunda ilk etapta biraz uğraşacağım gibi, birde 32 birmi 64 bitmi ortasında kaldım :)

3mr3

Driver konusuna endişelenme sadece ekran kartını tanıtacaksın. Tabi senin ati olduğu için azıcık sıkıntı çekersin. Çünkü uzun zamandır bilgisayar kullandığına göre çözebilme yeteneğin iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer sistemin çok iyi yani ram 2 gb yüksek ise 64 bit sistem performansı açısından iyi olacaktır. Fakat ben kullanmadığım için 32 kullanıyorum. Eğer öğrenip bu işi kavrarsan 64 bit sistemine kurabilirsin. Birde ubuntu ustalarından yorum gelecektir ve tavsiyelerini iletecektir.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

MiniBuntu

Sistem iyi sayılır, 4 gb ram var 32 bit in yarısı indi bakalım sıkıntı yaşamazsak 64 üde indiririz. Uzun süredir donanım ve yazılımla ilgilenir severim. Sıkıntıları hallederiz inş.

Gigabyte EP35-DS4
Quad Q6600
OCZ 2x2 GB 1000MHz Reaper Kit 4gb
Sapphire HD4830
Akasa Zen Power+520W PSU
Seagate 500 GB 32 MB
Acer P223W 22'' Mon

3mr3

Programlarla çok uğraşmıyorsan 64 bit için ve performans için uygun. Kıyaslama olarak araştırma yapmanı öneririm. Dediğim gibi 32 bitlik olanı kurup öğrenirsen 64 bit için kusursuzca kurup ona rahatça geçersin diye umuyorum. Hadi kolay gelsin.

MiniBuntu

Yardımların için teşekkür ederim, Görüşmek dileğiyle.

heartsmagic

Bu bir "merhaba" başlığıysa Konu Dışı'na taşıyalım. Eğer 64bit 32bit sorusuysa lütfen başlığın adını buna göre değiştirelim. Unutmadan söyleyeyim zaten 64bit-32bit konusunda başlıklarımız var, oralara göz atman sana fayda verecektir. Forumda arama yapmak ilk alışkanlığın olsun. Aramıza hoş geldin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.