Open office3 Farklı Kaydet ve Aç komutları

Başlatan fyazici, 16 Ocak 2009 - 16:44:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fyazici

Openoffice3'ün deb paketlerini kurdum ve masaüstü entegrasyonunu yaptım. Programda farklı kaydet veya aç bölümlerine gittiğim zaman sadece ev dizinini görebiliyorum diğer hard disklerimi göremiyorum. Openoffice 2.4'te "openoffice.org-gtk" paketini yükleyince bu belirttiğim özellikleri kazanıyordu ama oo3 için bu paket yok. ne şekilde bir çözümü olabilir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: fyazici - 16 Ocak 2009 - 16:44:18
Openoffice3'ün deb paketlerini kurdum ve masaüstü entegrasyonunu yaptım. Programda farklı kaydet veya aç bölümlerine gittiğim zaman sadece ev dizinini görebiliyorum diğer hard disklerimi göremiyorum. Openoffice 2.4'te "openoffice.org-gtk" paketini yükleyince bu belirttiğim özellikleri kazanıyordu ama oo3 için bu paket yok. ne şekilde bir çözümü olabilir.

"Diğer dizinler için gözat" diye bir ibare var. Oradan ev dizininizin solundaki butona tıklayarak bir üst dizine geçebilirsiniz. Oranın alt kısmında ise "Dosya Sistemi"nden Masaüstü'ne kadar hepsi görüntüleniyor. Birisini seçebilirsiniz.

Sorunu ben mi yanlış anladım yoksa?

fyazici

Sizin bahsettiğiniz olması gereken ama bende oo3'ü yükledikten sonra belirttiğiniz şekilde değil.
Örneğin "Dosya/aç"a gittiğimde pencerenin sağ üst köşesinde üç kutucuk var. 1. varsayılan dizin (ev dizini), 2. yeni dizin oluştur ve 3. Bir seviye yukarı. Bunlardan 3. seçenek ile "/media" içinden diğer hard disk bölümlerine ulaşabiliyorum ama bu dolaylı çözüm. Direk olarak sol taraftaki "dosya sistemi"ni göremiyorum. (Not: ev dizinim ayrı bir disk bölümüne kurulu).

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 16 Ocak 2009 - 17:30:22
Alıntı yapılan: fyazici - 16 Ocak 2009 - 16:44:18

"Diğer dizinler için gözat" diye bir ibare var. Oradan ev dizininizin solundaki butona tıklayarak bir üst dizine geçebilirsiniz. Oranın alt kısmında ise "Dosya Sistemi"nden Masaüstü'ne kadar hepsi görüntüleniyor. Birisini seçebilirsiniz.

Sorunu ben mi yanlış anladım yoksa?