Ttnetmüzik ve Linux

Başlatan ali nail, 14 Ocak 2009 - 22:37:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali nail

Windows tan tamamen kurtulmak için önümde sadece 2 engel kaldı. Birinci tabi ki PES (onsuz yaşayamam) ve TTnetmüzikten indirdiğim drm korumalu wma formatındaki şarkılar. Drm korumalı şarkıları Linux platformunda nasıl oynatabileceğimle ilgili hiçbirşey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim :)

heartsmagic

Muhtemelen hiç oynatamayacaksın. Zira yine böyle bir soru sorulmuştu ve çözüm bulamamıştık. Eğer bizim gözümüzden kaçan bir şey varsa ya da yeni bir gelişme olduysa bizler de öğrenmek isteriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ali nail

Emin değilim ama rhyhtmbox ın sitesinde bi eklenti türüden bişi vardı. Bu ve sonraki sürümler drm çalabilecek diyordu. ben anlayamamıştım. Linki de maalesef kaybettim.

xwes

drm formati çevirilemiyor mu ki, ornegin ffmpeg ile?

Çağlar

Ben öğrendim ama anlatamıyorum :D C*ra*ck sayılıyormuş çünkü. Ama şöyle söyliyim dönüştürülmesi gerekiyor.
We got a badass over here!

atomkarinca

DRM'li dosyaları Linux'ta oynatmak ne yazık ki mümkün değil. Şu şekilde mümkün: bazı yöntemlerle bu dosyaları DRM'lerinden arındırabiliyorsunuz fakat bu şekilde de lisansı ihlal etmiş oluyorsunuz, bu da yasal değil tabii ki. Şu an için benim tavsiyem TTNet Müzik gibi DRM'li siteler yerine http://www.jamendo.com/ ya da http://bt.etree.org/ gibi CC lisanslı ya da özel olarak sanatçıdan izin alınmış ve DRM'siz müzikler dinlemeniz.

Ayrıyetten TTNet Müzik'e de konuyla ilgili "Yasal olarak elde ettiğim dosyaları sizin yüzünüzden lisansını iptal etmek zorunda kalarak dinliyorum" şeklinde bir bilgilendirme yaparsanız belki bir şeyler değişebilir.

ali nail

Çok sevdiğim şarkılar cd ye yazıp ripliyorum. Bu benim yasal hakkım ayda 100 şarkı riplenebiliyor. Çok sevdiğim şarkıları ripliyorum . Öyle idare ediyorum. ama drm li müzil arşivim yaklaşık 5 gb. Bu iş biraz ağır gider :D

atomkarinca

Böyle bir hakkınız olduğunu bilmiyordum. O zaman Audio-CD şeklinde yazılabiliyorsa herhangi bir sorun çıkarmaması gerekiyor.

hasansahin

Pes2009 düşkünlüğü bende de var maalesef. Wine ile uzun uğraşlar verdim ama maalesef olmuyor. DRM formatını riplemek ise savunduğumuz felsefeye aykırı olduğu için etik bulmuyorum.

NOT : Sırf bu PES serisi, Colin Mcrae ve Call of Duty yüzünden Nintendo Wii alacam :)
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

ali nail

TTnetmüziğin sitesini incelersenzi 100 tane şarkıyı cd ye yazma hakkımız olduğu yazıyor. Hatta ben üşenmedim ttnet'in merkezini aradım. Ripleme yapmak serbestmiş. İşte tek sorun ayda 100 taneden fazla yapılmıyor. Ben hayatımda korsan şarkı indirmiş adam değilim zaten. O yüzden linux ta drm çalmanın yolunu bulmam lazım

garafatma

winzortta soundtaxi diye bir program var, lisanslı kendisi ayrıca linux versiyonu yok ancak satın alıp wine ile deneyebilirsin belki işe yarar
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ali nail

Alıntı yapılan: keiser_soze - 20 Ocak 2009 - 16:13:52
winzortta soundtaxi diye bir program var, lisanslı kendisi ayrıca linux versiyonu yok ancak satın alıp wine ile deneyebilirsin belki işe yarar

26 dolar program biliyorum. Drm nini çalışması için her ay ttnetmüzikten lisans yüklemesi almam gerekiyo ki linux ta olmaz o. Yine de sabırla bekleyeceğim.

özgürubuntu

Bu konuyu bu sabah öğrendim, bu ne rezilliktir! Kotalı internet hizmetimi sınırsıza çevirdiğimde bana "TTNET Müzik'ten 450 parça indirebileceğimi" söylediler. Siteye girdim Rock/Metal müzik dinleyicisi olduğumdan TTNET'den 1 tane Cradle of Filth ve 1 tane de Pentagram albümü indirdim. Ama gel gör ki hiç bir oynatıcı ile açamadım. Forumda bunun bir çaresi vardır diye baktığımda bu sayfayla karşılaştım ve tabi hemen Müşteri Temsilcisini aradım. Aramızda şöyle bir diyalog geçti ;

Ben - "İyi günler ben dün limitli kotadan, limtisize geçiş yaptım, bana TTNET Müzik Hizmetlerinden faydalanabileceğim söylendi. Ancak bugün albüm indirip denediğimde parçaları açamadım. Ben Linux kullanıyorum. Neden sadece Windows kullanıcıları için hizmet veriyorsunuz?"
Görevli - "İyi günler, siz hangi programı kullanıyorsunuz?"
B. - "Program değil İşletim Sistemi.. Ubuntu Linux..."
G. - "..........................."
B. - "Bu tekelci zihniyete hizmet etmektir, TTNET hizmetlerinden sadece Windows kullanıcıları mı faydalanıyor? Mac OS, Linux kullanıcılarını da düşünmek zorundasınız."
G. - "Ben bu sorununuzu, ilgili yerlere ileteceğim beyfendi."
B. - "Benim sorunum değil sizin sorununuz.. Bana konu ile ilgili bilgi verilmesini de istiyorum."
G. - "Size bu numaradan veya mail adresinizden ulaşılacak, ben  yetkili birime ileticem."
B. - "Eminim iletirsin...."

Arkadaşlar siz de arayın ki bu ayıba dur diyelim. Bu ülkede Linux kullanıcıları gün geçtikçe artmakta. Sırf TTNET Müzik hizmetinden faydalanıcaz diye Windows'a mecbur bırakmasınlar.. Ha sırf bunun için Windows kurmam tabi bilgisayarıma, zaten her ne sebeple olursa olsun Windows kurmayacağım! TTNET Linux ve Mac OS kullanıcılarından para alıyorsa her ay çatır çatır, hizmeti vermeyi de bilecek!

canosayan

hayret biz de sorun yok modeminiz bozuk demediler mi?
Chmod bizim işimiz.

özgürubuntu

belki inanmayacaksınız ama şöyle dediler ; "ARIZA EN KISA ZAMANDA DÜZELTİLECEK BAKIM ÇALIŞMASI YAPILIYOR" diye başladı çağrı merkezindeki görevli :D

garafatma

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 22 Mayıs 2009 - 17:09:57
belki inanmayacaksınız ama şöyle dediler ; "ARIZA EN KISA ZAMANDA DÜZELTİLECEK BAKIM ÇALIŞMASI YAPILIYOR" diye başladı çağrı merkezindeki görevli :D

Bu iyiymiş :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kaansef

Arkadaşlar reklam yapmak istemem ama neden bu lanet ttnet'e üyesiniz hala.Biz kablolu internete geçtik çok memnunum.Ayda 40YTL veriyoruz (Bide kablolutv'si olan bilir ayda 7 tl alıyolar.)Onuda kablolu internete bağlanırsanız 1 YTL'ye düşüyor.Valla bugüne kadar sadece hatlar yenilenince sıkıntı çektim ondada 1-2 gün sonra düzeldi.İsteyen googleye "uydunet" yazıp öğrenebilir.
# 28065

aynshtein

Kablo.net kullanabilmek için ne yazık ki semtinizde kablolu TV altyapısı olmak zorunda. O da, İstanbul gibi bir metropolde bile her ilçede mümkün değil. Adsl için diğer bir alternatif olan Fiberoptik bağlantı ise sadece 5-6 bölgede verilebiliyor.

TTnet'in aylardır reklamını yaptığı 32mbit bağlantıyı belirli bölgelerin dışında sunamaması ayrı bir komiklikken  (Beşiktaş'ın göbeğine 32mbit bağlantı veremeyceksen nereye, kime hizmet vereceksin be abicim?)) DRM'miş, Linux'muş hiç umurlarında olacağını sanmıyorum. Müşteri hizmetlerini ne zaman ararsanız ilk soruları "modem ayarlarınızı değiştirmediğinizden emin misiniz?" E iyi de abicim, manyak mıyım ben, modem ayarlarımı değiştirip "internete bağlanamıyorum" diye veryansın edeyim? Aklımdan zorum mu var? Sırf düşük bağlantı hızından şikayetçi olduğumdan 8mbps'ye kadar paketine geçtim, şimdi bağlantım 4 mbps'ye zar zor ulaşıyor... Eskiden sınırsız 1 mb bağlantı kullanırken bağlantı hızım yerlerde sürünüyordu...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Khan

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 22 Mayıs 2009 - 11:27:21
Bu tekelci zihniyete hizmet etmektir
Buraya koptum. Sanki TTnet tekel değil. Bir de bunu onlara söylüyorsun. :D

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 22 Mayıs 2009 - 11:27:21
Mac OS, Linux kullanıcılarını da düşünmek zorundasınız.
Bildiğim kadaryla MacOSX sistemlerde DRM desteği var. Zaten Apple'nin ürettiği IPOD'lar DRM destekli oluyor ve indirdiğiniz bu şarkıları orada da dinleyebiliyorsunuz.

kaansef

ee çözüm nedir arkadaşlar bi çözüm yolu bulalım.
# 28065

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: kaansef - 10 Temmuz 2009 - 22:02:36
ee çözüm nedir arkadaşlar bi çözüm yolu bulalım.
Şu an bir çözüm yok maalesef çünkü sorun linuxtan kaynaklanmıyor ttnet'in halletmesi gerekiyor.

kaansef

O zaman bizde hergün belli aralıklarla ticket(yani mesaj)atarız ubuntuya(linux'a)destek verin diye.
# 28065

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: kaansef - 10 Temmuz 2009 - 22:09:04
O zaman bizde hergün belli aralıklarla ticket(yani mesaj)atarız ubuntuya(linux'a)destek verin diye.
Kesinlikle forumun 5000 üyesi var 500-600 mail yollayabilsek bence dikkatlerini çekeriz ve bu iş hallolur yoksa birkaç kişinin tepkisiyle olacak iş değil bu.

kaansef

Süper duyurular bölümüne link koyalım.Herkes günde 5-6 tane göndersin boş olduğunda.
# 28065

kahraman masa esat

Ahh TTnet ahhh! Yaklaşık 1 aydık internetim sürekli kesilip duruyordu. En sonunda Teknik takibe aldırlar. Amcamın bana dönüp dediği şu;

- " Makinanızda virüs var. bla bla bla adlı anti-virüs'ü kullanın"

Hiç bir şey demedim.  Sustum sustum sustum... Sonunda 1 ay sonra bir elemanlanlarını yollayabildiler. Amcam önce bilgisayarımı kullanmayı reddetti. -Yapacağı tek şey de modemin sayfasına girmek.- Neyse bir şekilde ikna ettim. Babacan tavırlarla Winfostuna önerdi bana. Kısaca TTnet'in politikası dışında "kalifiye eleman" eksikliği hat safada. Yanlış anlaşılmasın ama bilgisayarın "b"sinden anlamayan teknik ekibi var.