[Çözüldü] Virtual Box farklı dizine kurulum yapmak

Başlatan esrama, 13 Ocak 2009 - 21:08:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Virtual box ile winzort 7 yi kurmak istiyorum. . Fakat önceden yaptığım bir hata yüzünden şu anda / sadece 7 gb. Fakat /madia/disk-1 de baya yer var. Kurulumu oraya yapmak için ne yapabilirim ?

heartsmagic

Sanal makine oluştururken disk seçimi yapabilirsin. O esnada /media/disk-1 olarak seçersen sorun olmadan oraya kurarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

1GB ram 10 gb de hdd izin vererek Win7 kurumuna iso dosyasından başladım. Fakat %1 deyken hata veriyor. Tüm kurulum dosyalarının varolduğundan emin oldun ve tekrar deneyin uyarısı veriyor. Ne yapabilirim ?

heartsmagic

Aradan bir süre geçtiği için tam yerini söyleyemiyorum ancak hdd ve yer seçimi olduğunu net hatırlıyorum. Biraz gizli gibi kalıyordu, ilk anda bende görememiştim. Biraz daha iyi bakarsan bulacağına eminim.

esrama

Kusura bakma mesajı değiştirdim. O kısım internette pek değinilmemişti. Ama orayı atlattım. Kuruluma geçtim.... Fakat hata ile karşılaşıyorum...

heartsmagic

https://help.ubuntu.com/community/VirtualBox?action=AttachFile&do=get&target=08_Screenshot-Create_New_Virtual_Disk-2.png

Bu aşamada sağ taraftaki küçük sarı simgeye tıklayınca normal kök dizindeki home bölüm yerine /media altından bir yer seçebiliyordun yanlış hatırlamıyorsam.

Not: Evet iletini değiştirmişsisin. Üzgünüm ancak kurulum sorunu için bir fikrim yok. Hem Windows7 çok yeni bir sistem hem de Virtualbox uyumlu mu bundan bile haberim yok.

esrama

Başlıktaki sorunun çözümünü sen linkte vermişsin. Konuyu çözüldü kabul ediyorum.