[Çözüldü] Vmware kurma problemi

Başlatan galot, 12 Ocak 2009 - 20:53:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

İndirdiğim Vmware dosyası *.bundle uzantılı. Kurulum ekranı çıkıyor, kur diyorum ama kurulmuyor.root@pc-laptop:/home/pc/Masaüstü/VMware Workstation 6.5.0.118166 Linux/Linux x86# chmod +x VMware-Workstation-6.5.0-118166.i386.bundle
root@pc-laptop:/home/pc/Masaüstü/VMware Workstation 6.5.0.118166 Linux/Linux x86# ./VMware-Workstation-6.5.0-118166.i386.bundle
Extracting VMware Installer...done.
  File "/usr/lib/vmware/installer/python/lib/sqlite3/__init__.py", line 0
SyntaxError: ('unknown encoding: ISO-8859-1', ('/usr/lib/vmware/installer/python/lib/sqlite3/__init__.py', 0, 0, None))

File "/usr/lib/vmware/installer/python/lib/sqlite3/dbapi2.py", line 0
SyntaxError: ('unknown encoding: ISO-8859-1', ('/usr/lib/vmware/installer/python/lib/sqlite3/dbapi2.py', 0, 0, None))

Linuxman.

Sorunuza cevap veremeyeceğim fakat Virtualbox programını kurmanızı tavsiye ederim.
Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.Kurulumda iki tıktan ibaret.
Burdan İndirebilirsiniz.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

3mr3

Ve wiki'de kurulum ve anlatımı da mevcut. VirtualBox programını kullanmanızı hararetle öneririm.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=VirtualBox_Kurulumu_ve_Kullan%C4%B1m%C4%B1
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

galot

Evet Virtualbox programını da biliyorum, windows üzerinden her iki programı da kullanmıştım. Fakat benim vmware kurmam gerekiyor.

galot

Tamam dili İngilizce yapınca halloldu :) :)

ebubekirs

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim