kubuntu 8.10 kurulum ve hataları

Başlatan WaX, 12 Ocak 2009 - 12:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WaX

arkadaslar kubuntu 8.10 onu cd den kurdum sorunsuz kuruldu bana dedıkı 274mb update var eyvallah dedım update lerı yaptırdım yaparken teker teker ınceledım hersey OK verdı update bıtınce restart yaptım

masa ustu hıc bır sekılde gelmıyor.
gelen ekran goruntuısunu resım olarak koyuyorum ve her satırın sonunda [OK] yazıyor
sankı program yazar gıbı alt satıra enter ıle gecıs oluyor ama hıcbırseye tepkı vermıyor komutları kabul etmıyor
sorun nedır acaba?
ctrl+alt+del yapınca kdm stop press k dıyor restart oluyor yıne aynı ekran gelıyor

bu arada yenı lınux cu oldugumu bıldırmek ısterım mıcrosoft server lardan tıksıntı gelmeye basladı...

soru 2 -   lınux server IDS IPS ıcın proxy ıcın clıent yetkılerı ıcın kubuntuyu tercıh edermısınız?

http://img141.imageshack.us/my.php?image=img00006200901111852ey1.jpg

3mr3

Ekran kartı aksiliği olabilir. Peki recovery olarak girdin mi? Açılırsa eğer ekran kartını tekrar tanıtıp xorg.conf dosyasını düzenlemek gerekebilir.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

WaX

Alıntı yapılan: 3mr3 - 12 Ocak 2009 - 13:00:44
Ekran kartı aksiliği olabilir. Peki recovery olarak girdin mi? Açılırsa eğer ekran kartını tekrar tanıtıp xorg.conf dosyasını düzenlemek gerekebilir.

ekran kartı onboard asus kpl-cm.  sorun olsa basta nıye acsın dıye dusunuyorum tabı lınux bılmedıgım bırsey olunca yorum yapmakta zorlanıyorum hersey update ler bıtınce restart tan sonra oldu restart oncesı  ınternete gırdım ayarlarına baktım....

ve bırsey tanıtmadım otomatık kendı tanıdı

sorun olsa her yuklemede ve check te OK vermsı tuhaf degılmı?

3mr3

Bende de olmuştu ama recovery girerek tanıtmıştım ati ekran kartımı. Valla bilmiyorum denemek amacıyla söyledim. Recovery gir tanıtmış mı bi bakarsın diye söyledim. Ama emin değilim.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

heartsmagic

Ayrıca yukarıdaki resimde ne yazık ki bir hata iletisi görünmüyor. En alt satır ve ona bağlı olan (belki) üst satırlardaki hata iletileri ile daha iyi yorum yapabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

WaX

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ocak 2009 - 15:43:59
Ayrıca yukarıdaki resimde ne yazık ki bir hata iletisi görünmüyor. En alt satır ve ona bağlı olan (belki) üst satırlardaki hata iletileri ile daha iyi yorum yapabiliriz.

daha oncekı yazımdada belırttım hata yok her satırın sonunda  [OK] var error fılan yok hersey normal en alt satırdakı gıbı kalıyor komut yazılmıyor yazdıklarında enter yapınca alt satıra gecıyor..

heartsmagic

Son satır orada görünen midir yani?
Eğer öyleyse durum biraz garip zira pille alakalı bir kontrolü geçemiyor gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.