Boot Esnasındaki Kontrol ve Kablosuz Sürücülerim

Başlatan Bedreddin, 11 Ocak 2009 - 11:54:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Bugün bilgisayarımı açarken Ubuntu düzenli olarak yaptığı sürücü kontrolünü yaptı. Ve sistem kullanıma açıldığında kablosuz bağlantı yapamıyordum. Bu durumla ilgili üç sorum var.

Birincisi, bu kontrol fsck mıdır? Yani fstab'ı açıp mount edilen disklerin kontrolünü devre dışı bıraksam yeterli olur mu kapatmak için?
İkincisi, kablosuz kartımın sürücüleriyle neden çakışıyor?
Üçüncüsü, kablosuz kartımın sürücülerini ilk olarak ndiswrapper'la yüklemiş, yaşadığım bir sorunun ardından onu kaldırıp Hardware Drivers'tan yüklemiştim ama şu anda Hardware Drivers'ı açtığımda bu sürücünün başka bir sürümü yüklenmiş diyor. fwcutter kurulumundan sonra gerekli firmware'i yüklemek için yaptığım işlem mi bilgisayarın böyle algılamasına sebep oluyor?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

heartsmagic

Sürücü derken disk bölümlerini kontrolse evet fsck olması lazım ancak iptal etmeni tavsiye etmem. Zaten belirli bir bağlanma sonrasında nadiren devreye girer bu.

Bu olayın kablosuz sürücülerle nasıl bir alakası var hiç akıl sır erdiremedim ben. Bir tesadüf olmuş olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Sürücü dedim çünkü "Driver check:" gibi bir şey yazıyor. Sabit disklerle başlıyor ama devamını takip etmedim hiç. Tesadüf olduğunu da sanmıyorum 2. defa oldu çünkü. Neyse bakalım bir daha olmasını bekleyelim yine yapar da ilgili olduğu kesinleşirse yine yazarım ben.
      bu hasret bizim!

Bedreddin

Dikkat ederim bundan sonra. Şimdilik bir sorunum yok ;)
      bu hasret bizim!