Kurulumda sistem donuyor

Başlatan aytaç, 10 Ocak 2009 - 00:38:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aytaç

slm. ben yeni ubuntu kullanıcısı olmak için uğraşıyorum. PC unubtu yu yüklerken kasıyor ve kitleniyor, hiç bir şey çalışmıyor. önce ram olabilirdiye 512 mb ram ddr olanı 1 gb kington ile değiştirdi ancak gene takılma ve donmalar oldu. tekrar ubuntuyu yüklemek istediğimde de daha yükleme anında takılam ve durmaya başladı. ne yapmalıyız.

heartsmagic

Güvenli kipte açmayı denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ciwans

Aynı problem arkadaşımın bilgisayarına ubuntu kurmaya çalıştığımda bendede olmuştu. Ram miktarı düşüktü. 256'yı 247 gördüğünden kurmuyor diye düşündüm. Çünkü Wubi bu uyarıyı veriyordu. Ram takviyesi yaptım şu anda 512 MB ram mevcut fakat kurulum gerçekleşmiyor. Kurulum yapmaya başladığı anda donuyor. Yaklaşık 15 dk o şekilde kalıyor. Daha sonra siyah ekran ve bol miktarda Eror yazısı.
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

bellatrix

sorun cd'de olabilir. ubuntu cd'sini tekrar indir.
Debian For Ever, Human, World and ME

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ciwans - 10 Ocak 2009 - 02:26:52
Aynı problem arkadaşımın bilgisayarına ubuntu kurmaya çalıştığımda bendede olmuştu. Ram miktarı düşüktü. 256'yı 247 gördüğünden kurmuyor diye düşündüm. Çünkü Wubi bu uyarıyı veriyordu. Ram takviyesi yaptım şu anda 512 MB ram mevcut fakat kurulum gerçekleşmiyor. Kurulum yapmaya başladığı anda donuyor. Yaklaşık 15 dk o şekilde kalıyor. Daha sonra siyah ekran ve bol miktarda Eror yazısı.

CD'de sorun olabilir arkadaşın dediği gibi. Ram'le alakası olacağını sanmıyorum, windows gibi gb RAM'ler gerektirmiyor Ubuntu. ;) CD'yi tekrar indirip deneyebilirsin ya da bulunduğun ile göre yakınlarında arkadaş varsa onlardan CD isteyebilirsin. -CD isteme bölümü var, orada arkadaşlar bulundukları illeri de belirtmişti-

ciwans

Teşekkürler fakat kesinlikle cd'lerle alakalı değil. Çünkü sırayla xubuntu, ubuntu, ve linuxmint denedim hepsinde de aynı noktada dondu. Aynı cd'lerle daha sonra kendi bilgisayarımda kurulum yaptım hiç bir problemle karşılaşmadım.
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

xwes

Eger kurulumun %82 oldugu anda donup kaliyorsa, ya da donmuş gibi gorunuyorsa bunun sebebi internetten dil dosyalarini indirmeye çalişmasidir. Eger sorun buysa bu aşamada interneti kesin, kurulum devam edecektir. Dil dosyalarini daha sonra kurarsiniz. Ben bir kaç arkadaşa kurarken bu tur şeylerle karşilaştim.

sedat1661

katılıyorum @xwes arkadaşa.
ben de de aynısı oldu.. ama maalesef kabloyu çekince daha kötü bir hal aldı benimki ekran giderek yanlardan bulutlandı ..
ben de tekrar internetsiz kurulum yaptım.. sonra güncellerim zaten
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)