ubuntu 8.10 kurduk ama zaman zaman donuyor

Başlatan senmut, 09 Ocak 2009 - 23:41:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

Merhabalar 512 mb ram olan bir makinaya ubuntu kurduk, fakat zaman zaman donuyordu ve sürekli reset, yeniden başlatmak zorunda kalıyorduk.Ram az diye yapıyor diye düşündük,  1024 mb yaptık ram i. fakat donmalar devam ediyor. sizce nedendir sorun?

heartsmagic

Diğer rami söküp de denedin mi? Bellek yetersizliğinden dolayı çakılmaz sistem, belki sadece yavaş çalışır. 8.04 zamanında bazı sistemlerde donma sorunu oluyordu ancak 8.10 ile çözüldü diye biliyoruz biz. Bir de CTRL+ALT+F1 de işe yaramıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senmut

tek ram var zaten tek tek denedim. ram den değil. ama donuyor.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ocak 2009 - 23:46:00
Diğer rami söküp de denedin mi? Bellek yetersizliğinden dolayı çakılmaz sistem, belki sadece yavaş çalışır. 8.04 zamanında bazı sistemlerde donma sorunu oluyordu ancak 8.10 ile çözüldü diye biliyoruz biz. Bir de CTRL+ALT+F1 de işe yaramıyor mu?

3mr3

Benimki 512 ram ilk başta bende kurmuştum donuyordu ekran kartını iyi tanımadığı için ama recovery modda yapınca bütün güncellemeleri ve ayarları yapınca düzeldi tabi. Dediğim olay x sunucusunda açmak rocovery den deneyin.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

senmut

Alıntı yapılan: 3mr3 - 09 Ocak 2009 - 23:50:51
Benimki 512 ram ilk başta bende kurmuştum donuyordu ekran kartını iyi tanımadığı için ama recovery modda yapınca bütün güncellemeleri ve ayarları yapınca düzeldi tabi. Dediğim olay x sunucusunda açmak rocovery den deneyin.

recovery modda nasıl yapılıyor? zaten güncelleştirmelerin hepsini yaptırdım 219 tane güncelleştirme yaptı. x sunucusundan açmak recovery nedir? bilmiyorum dediklerinizi

3mr3

İlk açılışta grup menüsü gelince ESC basacaksın ardından ikinci seçenekten gireceksin. Bir dene bakalım.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

heartsmagic

Eğer bellekler denendiyse sorun başka bir şey olmalı. Sistem kayıtlarında belirgin bir şey görünüyor olabilir mi?

senmut

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Ocak 2009 - 00:08:12
Eğer bellekler denendiyse sorun başka bir şey olmalı. Sistem kayıtlarında belirgin bir şey görünüyor olabilir mi?

görünürde birşey gözükmüyor nasıl bakabiliriz.

heartsmagic

Başka türlü bir şey gelmiyor aklıma maalesef.

Linuxman.

Bi aralar bende böyle sorunlar yaşadım.Bendeki Dock Menuden kaynaklanıyordu.Herhangibir dock
menu yüklediniz mi ?
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !