BSA virtual ile kurulmuş ve sonra kaldırılmış windows kalıntısını bulabilir mi?

Başlatan senmut, 08 Ocak 2009 - 11:41:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

eren

Sisteminizde Linux varsa BSA'nın bunu kontrol yetkisi yok, onlar ellemek istese bile ellettirmeyebilirsiniz. Ancak bu konunun yeri burası değil, Wimdows kullanmak istiyorsanız Windows XP lisansları şu aralar sudan ucuz. 75 liraya 3 taksitli alabilirsiniz. Lisanssız kullanmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

senmut

Windows'u network'de paylaşımlı bir dosyaya girememek yüzünden kullanıyordum, tek sebebi bu idi. Ama artık kaldırıyorum çünkü artık Windows dosyası yok çünkü tüm şirket bugün ubuntulanıyor. Sadece merak ettim. Ubuntu da windows gibi registry gibi bir bölüm varmı? merakım bu. teşekkürler.

Alıntı yapılan: Eren - 08 Ocak 2009 - 12:08:47
Sisteminizde Linux varsa BSA'nın bunu kontrol yetkisi yok, onlar ellemek istese bile ellettirmeyebilirsiniz. Ancak bu konunun yeri burası değil, Wimdows kullanmak istiyorsanız Windows XP lisansları şu aralar sudan ucuz. 75 liraya 3 taksitli alabilirsiniz. Lisanssız kullanmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

FeNDeR

Bir şey bulamazlar. Bulsalar da hiçbir şey olmaz. Zaten makinadan kaldırmışsınız. Kaldırmamış olsanız bile pek bir şey olacağını sanmıyorum. Registry konusuna gelince, benzer olarak "yapılandırma düzenleyici" diye bir bölüm var ancak pek kurcaladığım bir şey olmadığı için detayını bilemiyorum.

erginemr

Ubuntu/Gnome'da Windows'taki kayıt defterine en çok benzeyen şey gconf-editor:

[IMG]http://img19.picoodle.com/img/img19/3/1/8/t_Pano01m_979cd56.jpg[/img]  [IMG]http://img34.picoodle.com/img/img34/3/1/8/t_Pano02m_9bf5ca4.jpg[/img]

Wine emülatörü son zamanlarda büyük ilerleme kaydetti. Kullandığınız sektörel programlar Windows'a ihtiyaç duymadan, Wine ile Ubuntu altında çalışabilir.

FeNDeR