[Çözüldü] open offisteki harfleri nasıl latin harflere çevirebilirim

Başlatan zerre, 07 Ocak 2009 - 15:22:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zerre

ubuntunun 8.10 serisini bilgisayarıma yeni kurdum. open office programını başlatınca harflerim anlamadığım simgelerden oluştuğunu gördüm. tamam yazılar ingilizce yazılmış ama kullanılan harfler latin harfi değil. bu sorunu nasıl çözebilirim

heartsmagic

Taze bir kurulum için ilginç bir sorun bu. Önce şunu deneyelim, Open Ofisi kapat ve şu komutu ver:

mv ~/.openoffice.org2 ~/.openoffice.org2.yedek

Ardından yeniden başlat ve sorun devam ediyor mu diye bizi bilgilendir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zerre

yok sorunum daha çözülmedi. open office 2 den sonra open office3'ü yüklemiştim belki sorun kalkar diye ama sorunum yine aynı kaldı. tek değişen dil olmuştu.

olaki

Malum harfler programın arayüzünde mi yoksa yazdığınız metin de mi?
Kurulumu Türkçe mi yaptınız ?
Seçenekler > dil ayarlarında ne görünüyor?... o ayarlardan değişiklik yaparak denediniz mi?
Sorun/durum openoffice'lerin hepsinde mi yoksa sadece kelime işlemci de mi?

zerre

harfler sadece panoda farklı. kurulumu türkçe yaptım seçeneklerde dil desteği türkçe görünüyor . sorun üst çubuktaki görünüm düzen yazı stili gibi olan kelimeler farklı harflerde. anlamadığım ordaki yazıları size göstermek için kopyalayop yapıştırdığımda normal harflere dönüşüyorlar.

olaki

Bu durum pek rastlanan bir durum değil.
synaptic'den sağ tıklayarak 'tekrar kurulum için işaretleyin'i deneyin isterseniz.
Bu arada openoffice 3 mü, ne kurulu?...
İki ayrı depodan kurulumuş iki ayrı OOo aynı hatayı vermesi daha da ilginç...  :o

zerre

o dediğiniz şeyi yapmıştım daha önce ama değişen birşey olmamıştı. aslında yazılanları az çok anlıyorumda ama epey zor

zerre

benim sorun çözüldü tabi ki ubuntuyu tekrar kurduktan sonra. sanırım oluşan sorun benim yükleme esnasında zamandan kazanmak için atladığım dil paketinden kaynaklanıyor.