Deluge ile upload sorunu

Başlatan galot, 07 Ocak 2009 - 13:50:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

Deluge'de uploadı 10'a ayarlıyorum(Programda uploadın en fazla 10 olduğunu görüyorum) ama yalnızca deluge açıkken ağ gözlemcisinden upladın 20 lerde olduğunu görüyorum, bu yuzden internette dolaşırken çok kasıyor. Böyle bir sorunu olan var mı?

xwes

Genel olarak torrent istemcileri interneti kasarlar zaten. Ben de deluge kullaniyorum ve genelde deluge aktif iken internette rahat gezinemiyorum. Upload'un ag gozlemcisinde farkli gorunmesine bir şey diyemeyecegim.

atomkarinca

Deluge ne yazık ki bu konuda sıkıntılı. rTorrent kullanıyorum ben şu anda ve KTorrent'in dışında bu işi düzgün yapabilen tek istemci olduğunu söyleyebilirim. İkisini de deneyin, beğendiğinizle yola devam edin.

galot

Alıntı yapılan: atomkarinca - 07 Ocak 2009 - 14:57:49
Deluge ne yazık ki bu konuda sıkıntılı. rTorrent kullanıyorum ben şu anda ve KTorrent'in dışında bu işi düzgün yapabilen tek istemci olduğunu söyleyebilirim. İkisini de deneyin, beğendiğinizle yola devam edin.
rTorrent yüzümde şöyle bir ifade bıraktı: :o KTorrenti indirdim, Deluge'deki indirme bitince deneyeceğim.

xwes

Bir sure ktorrent kullanmiştim ama bir fark hissetmemiştim deluge ile. Torrent istemileriyle ilgili bir topic vardi, orayi incelyin isterseniz. Azureus'un iyi oldugu soylenmiş.

galot

Ktorrent ile de aynı problem var, sorun genel bir şey. Ne upload ediyorlar anlamıyorum! Deluge ve ktorrent ile dosyalar sorunsuz biçimde iniyor ancak dediğim gibi upload kastırıyor interneti.

xwes

Upload kasmiyor interneti, download kasiyor her ne kadar duşuk hizda da indirse. Bazen 5 kb/s ile idrirken bile internet kullanilmaz hale gelebiliyor.

galot

Alıntı yapılan: xwes - 08 Ocak 2009 - 16:27:02
Upload kasmiyor interneti, download kasiyor her ne kadar duşuk hizda da indirse. Bazen 5 kb/s ile idrirken bile internet kullanilmaz hale gelebiliyor.
Windows ile utorrent kullanıyordum ve kullanılan upload-download miktarına göre interneti ne kadar kasabileceğini biliyorum. Bu sebeple wine ile utorrent programını kurdum ve aynen eskisi gibi kasmadan internette dolaşabiliyorum. Galiba sorun şöyle bir şey; linuxun torrent programları interneti öncelikli olarak kullanıyor, ancak internet tarayıcısı u torrentten önce geliyor ve nette dolaşırken utorrentteki indirme hızı fark edilmeyecek biçimde düşüyor.

xwes

Sorununuz wine ile de olsa hallolduysa guzel, eger dediginiz gibi interneti kullanmada bir oncelik filan varsa bu onceligin degiştirilmesi de mutlaka mumkundur ubuntuda.

garafatma

torrent programlarınının ne kadar hızda download edeceğini ayarlayabilirsiniz. atıyorum 1 mb bağlantınız vardır, download'a 50 Kb verip, uploada 10Kb verirseniz kasmaz. ben öyle yapıyordum önceleri. o zaman ciddi bir rahatlama görebilirsiniz
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010