Hard diski kullanamıyorum

Başlatan firat123, 03 Ocak 2009 - 15:50:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

firat123

Geçen gün yeni bir hard disk aldım. Partition editor ile fat32 ve ext3 olarak bölümlendirdim.

Başta iki bölümün de masaüstünde simgeleri gözüktü. Ancak ikisinin de içine bir şeyler koyamıyorum.

Tam olarak da ne yaptığımı bilmiyorum açıkçası. Demin fat32 lik olan bölüm masaüstünden yok oldu. Bu neden, nasıl oldu bilmiyorum... Places'dan açmaya çalışınca da "You are not privileged to mount this volume." diyor.

Ben bu iki diski de kullanmak içlerini doldurmak istiyorum. Sorunum bu isteğimi yerine getirememek.

Yardımlarınız için teşekkürler.

ihtiyar said

fat32 windows formatı -yanlış bilmiyorum umarım-. Bunun üzerinde işlem yapman için, ntfs disk üzerine yazma programı sorununu çözebilir. Verdiğin hata çıktısına göre sistemin mount edilmesi -sisteme bağlanması gerekiyor-. ntfs disk üzerine yazmak ve hdd ini sisteme bağlamak noktasında forumda arama yaparsan birçok konu başlığı göreceksin sana yardımcı olabilecek. Eğer başarılı olamazsan tekrar sorarsın. ;)

heartsmagic

Fat için ntfs desteğine gerek yok. Elle bağlayarak bunu sağlayabilirsin. Forumdaki fstab örneklerinden istediğini yapabillirsin. Ancak dikkat edeceğin şey /media altına oluşturacağın dizinlerin senin kendi kullanıcına ait olması ve yazma hakkına sahip olmandır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Çağlar

gksudo nautilus
alt+f2 yapıp bu şekilde dosya yöneticisini açıp denersen yetki problemi olup olmadığını anlarız.
We got a badass over here!

dogon

Benzer bir sorun bende de çıktı. Harddiskim 4 bölümden oluşuyor ilk ikisi küçük bölümler birinde window birinde de ubuntu var şimdi diğer diskleri görmüyor. Ve şöyle bir uyarı veriyor mount_point cannot cotain new line,G_DIR_seperato(usually) Yazıyor. Naapmalıyım:(

heartsmagic

/etc/fstab dosyalarını görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.