Microsoft Office Live Workspace u linuxta kullanmak

Başlatan esrama, 31 Aralık 2008 - 20:38:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

MSOffice dosyalarını açmak Openoffice ile zor oluyor. Sorunla karşılaştığımız zaman çaresiz kalıyoruz. Microsoft Office Live Workspace web tabanlı ücretsiz bir office ve sanırım anladığım kadarıyla ms officeleri okuyabilir. Ben bunu yeni öğrendiğim için şimdi yazıyorum. Microsoft Office Live Workspace sitesine girdim fakat karşıma şu sayfa http://home.officelive.com/Misc/CompatibleShell.aspx?linkId=UnsupportedBrowser çıktı. MS windows istiyor. Bunu aşmanın bir yolunu bulsam artık windowsu hiç aça hiç açmak zorunda kalmayacağım. Şunu Wine ı kullanmadan yapmak istiyorum. Firefox kullanımına izin veriyor. Windowsta olduğumuzu gösterecek bir eklenti gibi bir şey olabilirmi ? Bir çaresi bulunabilirmi acaba ?

Çağlar

Valla @esrama tarafımdan tüm emulatörler ve tarayıcılarla test edildi. Linux altında çalışmıyor. Bir yöntem daha vardı aklıma gelmiyor. Gelince yapıcam :)
We got a badass over here!

atomkarinca

Eğer tek ihtiyacınız dosyaları okumaksa Thinkfree'yi de deneyebilirsiniz.

esrama

yugoer'ın verdiği eklenti ile önceden windows kullanma uyarısı aldığım sayfaya sorunsuzca girdim :) devam edeceğim fakat mailden giriş yaptığım zaman birkaç dakika sonra tekrar deneyin (kendi serverlerında hata olduğunu) söylüyorlar. Tekrar deneyip buraya yazacağım....

atomkarinca Thinkfree yi denedim. ms office dosyaları açıyor fakat basit dosyalarımı bile doğru dürüsüt gösteremiyor (opeoffice bile daha iyi gösterdi) :( googlenin de officesini denemiştim onda zaten olmuyor...
Bence bunu en iyi ms nin kendisi yapar o yüzdne bu site en iyi çözüm olacaktır..

Çağlar

O eklenti sonradan sorun veriyor @esrama :D Denedim ben hepsini ama sen bilirsin kısmet işi :D

esrama

Çağlar sorunlar çözülmek için vardır :) Buna benzer birkaç eklenti daha vardı. Bir gün bozulursa onları da deneriz:)
Bu ms office dosyaları linux dünyasına girdiğimden beri benim için büyük sorun oldu. Wine olmaksızın linux kullanmak en mantıklısı diye düşünüyorum. Fakat office dosyalarını açabilmek için düşünmediğim mantık kalmadı denebilir :) Burada onula ilgili konuda açmıştım fakat doğal olarak bir sonuca varamadık. Bu işi halledersek çok iyi olur. (Tabi ms yakında bu hizmetini de paralı yaparsa gene aynı şeye döneriz...umarım o zamana kadar openoffice bu uyumluluk sorununu çözüm olur ...)

Bu arada ben bir türlü giriş yapamıyorum. Hala serverlarımızda hata var diyip sonra tekrar deneyiniz diyor! Çaktılarmı acaba davayı ?! :) Çaksalardı farklı türde hata verirdi....

Çağlar

@esrama Aynı hatayı bende de veriyor :D Hiç gerek yok zorlamaya google documents diye bir hizmet vardı sanırım o işe yaramıyor mu?

esrama

Çağlar dediğim gibi maalesef o da işe yaramıyor . Diğer üyelerle bu forumda tartışmıştık bunu... :( :( :(
Şu anda demek ki servelerında hata vardır.. Bne sürekli deniyor olacam. Hatta kalmaya devam :)

Çağlar

Ne dosyası bu @esrama bu kadar sorunlu aaa :D Yangın tayfası toplanın ateşe vericem :D

esrama

mesele şu anda elimde bulunan dosyalar değil. mesele windowsu açmamak ! :) ilerki günlerde zorluk çekmemek :)

Çağlar

Açma @esrama ben açmıyorum :) Hadi ben akıyorum yavaş yavaş müziğin sesini açalım :)

esrama

nese artık bir senelik aradan sonra denemelere devam ederiz... bu espiri eskidi ama olsun!:)
bu arada google docs openoffice den iyi olmasın ama biraz görüntüleyebiliyor...

esrama

Ben birçok deneme yaptım. Microsoft Office Live Workspace sürekli linuxtan açınca serverlarda hata var uyarısnı veriyor. Oysa Windowstan sorunsuz açabiliyorum.
Windowsu açarak upload ettiğim bir doc dosyasını yamuk yumuk gösterdi. Aynı googleın yaptığı gibi. Herneyse sonuç olarak hiçbirşey yapamıyoruz....

raskolnikov

Biraz basit bir öneri olacak ama wine ile office 2003 kurabilirsin ben kurdum sorunsuz çalışıoyor ayrıca
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

esrama

peligom teşekkürler! office 2007 de çalışıyor sorunsuz internette kurulumun resimli anlatımları da mevcut...(aslında 2003 yerine onu yüklemek daha mantıklı docx. ve xlxx leri de açılabilir) Fakat başta dediğim gibi wine'ı kullanmak istemiyorum...

Çağlar

@esrama bende istemiyorum ama elimiz mahkum ya vmware ya wine ne yapalım ben güveniyorum ama Openoffice aşacak kendini bence.

esrama

Çağlar inşallah! inşallah! o günler de gelecek :) !