[Çözüldü] Pidgin açılmıyor

Başlatan Kutadgu, 15 Nisan 2008 - 22:19:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kutadgu

Arkadaşlar şuan bu satırları hardy beta üzreinden yazıyorum :) muhteşem bir duygu. Bekleyemedim ve indiren bir arkadaşımdan aldım  betasını.64 biti bir deneyim dedim kararlı sürümü çıktığı zaman aklımda kalmasın diye. Neyse kurdum çalıştırdım compizi kurdum biraz kurcaladım. Bu arada ekran kartı sürücüsü için envy yüklemem gerekmedi kendisi indirdi driver ını. Buraya kadar herşey güzel hoş. Yanlız kurulum sırasında live cd üzerinde çalışan pidgin şu an çalışmıyor.Tıkladığımda fare işaretçisi işlem halini alıyor alt panelde pidgin uygulamasının kutucuğu açılıyor ancak 5-10 sn sonra hiç bir şey yokmuş gibi fare işaretçisi normal haline dönüyor ve alt paneldeki kutucuk da kayboluyor.Pek birşey bulamadım yardımcı olurmusunuz.

Sypro

terminalden açmaya çalışır mısınız bir hata dönecek mi bakalım. pidgin yazın terminale, dönen sonucu aktarın buraya.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Kutadgu

applications donatılar dan uçbirim i açtım sadece pidgin yazdım (hata yapmış olma ihtimalim var diye yazdım herşeyi ) hiç bir şey olmadı  :(

heartsmagic

Hiçbir şey olmaması imkansız gibi, terminal illa ki bir şeyler aktarır. Enter'a bastığında öylece bekliyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kutadgu

Hayır öylece beklemiyor . önce işlem yapıyor gibi biraz bekliyor sonra bir alt satıra geçiyor ve komut yazmam için kendi yazdığı kullanıcı adı dolar işareti vs. şeyleri tekrar yazıyor başa dönmüş gibi.

heartsmagic

Ve o arada hiç hata görünmüyor ama Pidgin açılmıyor? İlginç.

Şu ne diyor:

strace pidgin

Kutadgu

lseek(15, 0, SEEK_SET)                  = 0
bu şekilde başlayarak sayfalar dolusu kod geliyor terminal ekranına :/

Kutadgu

Tamam teşekkür ederim her ne olduysa çalıştı :)

heartsmagic

Zaten şüphelendiğim şey buydu. Yukarıdaki cevabı aldıktan sonra Pidgin arka planda çalışıyor olabilir bir bakıver diyecektim. Sorun kalmadığına göre konuyu çözüldü olarak işaretliyorum.