Klasör Oluşturuken Hata: No space left on device

Başlatan Önder, 29 Aralık 2008 - 22:49:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Önder

Merhaba

Daha önceki 2 başarısız girişimimi saymazsam bu ilk defa ubuntu kullanışım. :) Herşey güzel gidiyordu. Fakat sanırım kurulum sırasında disk boyutu 4 gb seçmemden dolayı bu hatayı alıyorum. Ubuntunun kurulu olduğu bölüm 15 gb lık. Onun dışında vista kurulu 105 gb lık bir bölüm ve 200 ve 15 gb lık dosyaların bulunduğu 2 bölüm daha var.

Kurulumda seçtiğim değeri nasıl değiştirebilirim.

heartsmagic

Öncelikle konuyu taşıdım zira yeri orası değildi. Başlığın açıldığı bölümdeki sabit yazıları okursan ne amaçla o bölümün açıldığını anlarsın.

Sorunda biraz çelişki var. Önce 4GB ayırdım demişsin, ardından kurul bölüm 15GB demişsin?

Gerçi bu problemi değiştirmeyecek, eğer diskte yer kalmadıysa bir şekilde genişletmen gerekecektir. Daha önce forumda bahsi geçti, biraz ararsan bulma ihtimalin var. Fakat diğer bölümlerden yer ayırdıktan sonra, Ubuntu Çalışan CD ile sistemi açıp Gparted kullanarak genişletme yapmayı deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Önder

Ubuntunun kurulu olduğu hdd bölümü 15 gblık ama kurulum sırasında vista üzerinden kurdum ve seçenekler vardı 4 gb ,5 gb ... 15 gb 'a kadar seçilebiliyordu. 4gb tı seçmiştim.Sanırım o yuzden diskin kalanını kullanamıyor ubuntu.

Buna bir çözüm var mı yoksa baştan mı kurmam gerekecek? Şuan sadece 4 gb kullanıyor ubuntu kalan 11 gb tı görmüyor.

Exodus

Wubi ile kurmussunuz, Uzgunum ancak dediginiz gibi yeniden kurmadan degistiremezsiniz boyutu..
Arch Linux FTW!