Ubuntu sistem seslerini tumden degiştirip ozelleştiren paket var mi?

Başlatan xwes, 26 Aralık 2008 - 18:31:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

Başlik biraz uzun (belki de garip) oldu ama...
Şimdi ben bir suredir ubuntu ultimate gamer edition-2.0 dagitimini kullaniyorum, bazen dogal olarak sistem hatalari ile karşilaşiyorum ve ubuntu garip bir hata mesaji veriyor sesli olarak. Tabi yine bir hata mesaji yazili olarak da gosteriliyor ama winzortta hata verilince çikan daat! sesi yerini bir adam konuşuyor, nadiren çiktigi için şu an tam hatirlayamiyorum dedigini ingilizce olarak şuna benzer şeyler soyluyor; "goruyorum ki bir hatayla karşilaştin. Sakin ol, yerine otur ve sorun halloluncaya kadar bekle" Ses puruzlu bir ses, bence bir filmin repliginden alinma. Neyse iş hoşuma gidince ben de merak ettim acaba ubuntunun tum seslerini boyle seslerle degiştiren paket filan biliyor musunuz diye. Sistem seslerinin tek tek ayarlanabildigini biliyorum ama pek sevmiyorum boyle ugraşmayi, soyle bir .deb paketi olsun kurayim guzel guzel degişsin istiyorum sesler, biliyor musunuz boyle birşey?

Çağlar

LinuxMint deposu ekleyip onun artwork paketini kurunca onun sesleri ekleniyordu. Gamers edition'un da aynı şekilde sanırım şimdi deposunu ekleyip deneyeceğim. :)
We got a badass over here!

umutubuntu

Ben hiç toplu bir pakete rastlamadım, o iş windows'ta oluyordu ama Linux'ta  maalesef tek tek değiştiriyorum.
Bir aralar bilgisayarım Tarzan sesiyle açılıp sifon sesiyle kapanıyordu :) eğlenceli oluyor.

xwes

Keşke boyle paketler olsaydi. Neyse.. Benim bilgisayar da bir ara yaklaşik 1 dakika boyunca çiglik atan bir kadinin sesi ile açiliyordu, tabi ilk gorenler irkiliyordu.