[Çözüldü]Yahoo kişilerini msn listesinde görme

Başlatan tasy, 26 Aralık 2008 - 16:33:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tasy

Herkese selamlar... İnternette araştırdı ancak bulamadım. Benim msn listemdeki yahoo mail hesabına sahip olan insanları listemde göremiyorum. Windowstaki msn messenger'da online olduğunu görüyorum ancak linuxa (ubuntu) dönüp msnimi açtığım zaman bu kişi yok... Bunun nedeni ne olabilir acaba? Bu arada kullandığım programlar: pidgin, emesene, mercury. Hiçbirinde çıkmamakta!!

Ubuntux

Bu bahsettiginiz ozellik Windows Live ve Yahoo Live ozellikleri.Linux dagitimlarinda kullandiginiz hicbir yazilim bu ozellikleri desteklemez.

Çağlar

Pidgin altında hem Yahoo hem Live hesabınızı kullanabilirsiniz.
We got a badass over here!

Ubuntux

Alıntı yapılan: Çağlar - 26 Aralık 2008 - 16:37:00

Arkadasimiz tek hesaptan yonetmek istiyor.Caglarin dedigi gibi 2 ayri hesabi acik tutabilirsiniz.Diger sekilde Linux altinda bunu yapma sansiniz yok.

tasy

sanırım anlatamadım. Yahoo hesabım bulunmamakta. Yahoo hesabı olan başka arkadaşlarımı kendi online kişilerimde göremiyorum. ben hotmail kullanmaktayım...

Ubuntux

Alıntı yapılan: tasy - 26 Aralık 2008 - 16:38:39

sanırım anlatamadım. Yahoo hesabım bulunmamakta. Yahoo hesabı olan başka arkadaşlarımı kendi online kişilerimde göremiyorum. ben hotmail kullanmaktayım...

Anlasildiniz Caglar sadece bir oneri vermis.Istediginiz Linux altinda simdilik mumkun degil.

tasy

Alıntı yapılan: Ubuntux - 26 Aralık 2008 - 16:39:43
Alıntı yapılan: tasy - 26 Aralık 2008 - 16:38:39

Anlasildiniz Caglar sadece bir oneri vermis.Istediginiz Linux altinda simdilik mumkun degil.

Hmm anladım. Teşekür ederim yardımlarınız için, umarım gelecek günlerde bu destekte verilebilir.

Ubuntux

Bu destek biraz zor gelir cunku Microsoft ve Yahoo sistemin isleyisi hakkinda bilgi vermiyorlar.Diger yazilimlari gelistirenler kafasina gore program yazmak zorunda kaliyor.

olaki

Selam,
Yanlış anlama ve anlamama varsa düzeltelim.
Benim msn listemde 'yahoo.com' ve 'superonline' hesaplı kişiler var.
Bir yıldır varlar ve görüşebiliyorum.

@tasy,
Ayarlarınla ilgili bir durum olduğunu sanıyorum.
Hiç mi göremedin yoksa sonradan mı oldu?

umutubuntu

Alıntı yapılan: olaki - 26 Aralık 2008 - 17:17:49
Selam,
Yanlış anlama ve anlamama varsa düzeltelim.
Benim msn listemde 'yahoo.com' ve 'superonline' hesaplı kişiler var.
Bir yıldır varlar ve görüşebiliyorum.

@tasy,
Ayarlarınla ilgili bir durum olduğunu sanıyorum.
Hiç mi göremedin yoksa sonradan mı oldu?

Muhtemelen Yahoo! hesaplarını Hotmail'e tanıtmışlardır.

eren

Konuya açıklık getireyim.

2005 yılında Microsoft ve Yahoo firması ortak bir iletişim ağı kurmak için anlaştıklar. Yapılan anlaşma gereği yeni çıkacak Windows Live Messenger ve Yahoo Messenger programlarının yeni sürümlerinde artık kullanıcılar birbirlerini ekleyebilir hale geldiler. Yeni çıkan Microsoft ve Yahoo anlık iletişim yazılımlarına eklenen bir özellik sayesinde bu özellik kazanıldı.

Bu özellik ana MSN ve ana Yahoo sunucularının genel bir özelliği olmadığı için Windows Live Messenger'ın ve Yahoo Messenger'ın orijinal ve yeni sürümlerini kullanmayanlar bu özellikten faydalanamıyorlar.

Örneğin siz Windows Live Messenger kullanıyorsunuz ve Amerika da yaşayan arkadaşınız Yahoo Messenger kullanıyor. Amerika da yaşayan arkadaşınız bir MSN hesabı yok ve e-posta adresini MSN'e tanıtmamış. Bu durumda normal şartlarda onunla iletişim kurabilmek için sizinde Yahoo Messenger kurmanız ve Yahoo hesabı almanız gerekiyordu ama yapılan anlaşma gereği bu sorun ortadan kalktı ve karşı tarafın MSN hesabı olmasa bile karşı tarafı MSN Live Messenger'a ekleyebilme ve karşı tarafla iletişim kurabilme şansını elde ettiniz.

Ancak bu sadece orijinal programlarda olan ekstra bir özellik olduğu için AMSN, Pidgin, Kopete, Emesene, Kmess gibi yazılımlarda bu özellik kullanılamıyor. Şu an için bu özelliği kullanma şansı yok ancak Emesene geliştiricileri bunun üzerinde çalışıyor.

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

olaki

selam,
Yahoo adreslileri msn hesabıma nasıl ekledim hatırlamıyorum... eğer biz ekleyemiyorsak, önce karşı taraf eklemiş olmalı.
Ben üç yıldır windows'a uğramıyorum.  :P

Sonuç olarak:
Başlığın sorunu "ekli yahoo hesaplarını görememek"
Ben ekli yahoo hesaplarını görüyorum.. (bu ara amsn kullanıyorum)

FUBU

Alıntı Yapselam,
Yahoo adreslileri msn hesabıma nasıl ekledim hatırlamıyorum... eğer biz ekleyemiyorsak, önce karşı taraf eklemiş olmalı.
Ben üç yıldır windows'a uğramıyorum.  Dil çıkaran

Sonuç olarak:
Başlığın sorunu "ekli yahoo hesaplarını görememek"
Ben ekli yahoo hesaplarını görüyorum.. (bu ara amsn kullanıyorum)

Sen windowsdan çok uzun süre ayrı kalmışssın sanırım :D
Şimdi @yahoo uzantılı adresleri bazı insanlar yahoo messanger da bazılar da live messangerda kullanıyor.
Bizim msn protokolüne ekleyebildiğimiz veya msn den görebildiğimiz @yahoo uzantılı kişiler, adreslerini msn protokolünde kullanan kişiler. Yoksa @yahoo uzantılı kişi yahoo messanger kullanıyor olsa sen onu amsn de ne ekleyebilirsin, ne de görebilirsin. Karşı taraf eklese yine göremezsin amsn de. Demek senin gördüğün eklediğin insanlar live messanger kullanıyor..

tasy

anlaşılan bir süre daha mahrumiyet... Türk milletide msnden yahoodan başka bişey anlamıyorki. Daha msnim yok ama skypee var diyen kimseyi görmedim. pff!

tasy

Herkese selam... Yukarda yazdığım sorun pidgin 2.5.5 ile çözülmüş bulunmaktadır. Hayırlı olsun..... :D

garafatma

Hayırlı olsun diyip konuyu kapatalım o zaman
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010