dvd oynatıcım işe yaramıyor

Başlatan tufan scothbrite, 24 Aralık 2008 - 17:48:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tufan scothbrite

Dvd formatında bir film indirdim. Ancak oynat dediğimde sorun oluştu. Hani dvd oynatıcılarda kumanda ile, windows kullanırken de mouse ile yaptığımız, "dil şeçme,play movie" gibi seçeneklere tıklayamıyorum.

Bunu nasıl çözebilirim. Parça parça izlemek ve dil seçeneğini kullanamamak istemiyorum.

heartsmagic

Bu durumda indirdiğin şeyi DVD olarak yazdırman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

xine player ile çalabilirsin sanirim. Hiç ihriyacim olmadi ama DVD kaynak yerini DVDnin klasoru olarak ayarlarsan izleyebilirsin diye tahmin ediyorum.

tufan scothbrite

O dvd kaynak yerini nasıl yapacağım peki?

Serkan Abi bir de dvd taktığımda  da aynı sorun oluyor ki?

heartsmagic

Hangi oynatıcı ile deniyorsun? Eğer DVd menüsü varsa ve oynatıcı destekliyorsa görebilmen lazım. Fakat Smplayer görmez örneğin.

tufan scothbrite

heartsmagic

Totem DVd oynatıyor. Fakat bu DVD'ye yazdırma olayı biraz değişik olabilir. Örneğin DVD ISO'dan yazdırmayla, parça parça inen DVD'lerin yazdırılması fark ediyordur muhtemelen. Pek uğraştığım bir konu değil ancak DVD'ye yazarken bu özelliği katmanın bir yolu olması gerekiyor olabilir.

xwes

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 24 Aralık 2008 - 22:00:00
O dvd kaynak yerini nasıl yapacağım peki?

Daha once xine ile klasorden dvd oynattigimi saniyordum ama şimdi arayinca bulamadim menusunden, kusura bakmayin yanliş hatirladim heralde. Ancak soyle yapabilirsiniz, xine ile parçalardan herhangi birini açin bundan sonra xine'nin arayuzunden menuye ulaşabilirsiniz saniyorum. Benim kullandigim xine skin'inde sag altta N yazan yere tiklattigimda DVDnin menusune ulaşabiliyorum. (surucuden oynatirken)

ya da şunu deneyin; "Smplayer>open>open DVD from folder "a tiklayin ve dvdnizin indigi yeri gosterin. Smplayer dvdyi duzgun oynatacaktir ancak menuyu gostermeyecektir, ancak yine de audio ve subtitle sekmelerinden dublaj ve altyazi dilini degiştirebilirsiniz saniyorum. Bu iki yolun da olmasi lazim, fakat hiç denemedim.