[Çözüldü] Harici Hard Disk Mount Sorunu

Başlatan RexWolker, 22 Aralık 2008 - 22:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RexWolker

Windows'u silmeye kalktım, sildiğim yere openSuSe'yi kurmayı deneyecektim Ubuntu yanında; ama openSuSe'de ne yaptım bilmiyorum tekrardan komple sildim harddiski ve Ubuntu'yu yeniden kurmaya kalktım. Kurdum; ama harici hard diskimi bağlarken böyle hata cıkıyor (harici harddiskim seagete 750gb olanlardan):
[IMG]http://img261.imageshack.us/img261/2905/ekrangrntsgnomemountls4ev8.th.png[/img]

Tekrar tıkladığımda hata kodu değişiyor:
G_IO_ERROR_FAILED_HANDLED in the UI

İngilizce kaynak vardı; fakat bir şey anlamadım. Ne yapabilirim? Onu görse 8.10'u cd'ye çekip format atacaktım tekrar. :(
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER
WOLKER OLKER LKER KER ER R

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

RexWolker

arama yaptım denedim olmadı o yüzden yazdım kardeş zaten

oradakileri denedim fakat bi tanesi görüyor bi tanesi görmüyor ben 2 ye ayırmıştım hariciyi

sudo mount -t ntfs-3g /dev/sdb1 /media/sypro -o force

komutundaki sdb1i sdb2 yaptım sorunum çözüldü

birşey sorabilirmiyim ben hard diski
5e ayırsam
/
/home
/usr
/temp
/takas

bu şekilde bi sorun çıkarmı yani 5 ayrı bölüm yapsam
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER

bytan

Eski konuları okuyup çözüm üretebilmenize sevindim. Linux zaten böyle bir şey. Mutlaka aynı sorunu yaşayan birisi olmuştur ve çözümü bir yerlerde yazıyordur..

O kullandığın komutun kısa ifadesi şudur:

mount -t ntfs /baglanacak_bolum /baglama_noktası -o force

Dediğin şekilde bölümlendirebilirsin. Ama pek etkili bir kullanım olmamış olur.

Örnek olarak aşağıdaki gibi bir kullanım olabilir:

/
/home
/alan1
/alan2
/swap

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

RexWolker

tmm tşk ederim yeni oldugumdan işin içinden cıkamayınca format atıom belgeleri yedeklemek aklıma gelmedi kurtaramayıncada hepsi gitti amacım en azından home dizinini farklı bi sürücüye kurmaktı tşkler
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER

Sypro

Öyleyse sorunu çözüldü sayabiliriz. Teşekkürler bytan, son günlerin favorilerindensiniz:)

@o2hrea,
arama yaparken anahtar kelimeler kullanırsanız daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Mesela, bu sorun için, "mount" diye aratırsanız harika sonuçlar döndürüyor:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."