farklı kernel kullanmak?

Başlatan sudocu, 22 Aralık 2008 - 02:19:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sudocu

eeeuser forumlarında eee pc için özelleştirilmiş bir kernel var. kablosuz ağ, dokunmatik pad gibi donanımların düzgün çalışması için gerekiyormuş. eğer böyle bir kernel kullanırsam güncellemeler sonrası herhangi bir problem(uyumsuzluk gibi) oluşur mu? bazen kernel güncellemeleri de oluyor, ona istinaden soruyorum...
aslında deneyip görmek isterdim ama hem cihaz daha elime ulaşmadı hem de ssd'nin ömrü kısalabileceği için ubuntu'yu bir kez kurup öyle bırakmak istiyorum.
her seyin basi sudo!

umutubuntu

eee pc'de mi kullanmak istiyorsun, yoksa normal pc'de mi ?
Ubuntu eee pc için bir dağıtım üretti http://www.canonical.com/projects/ubuntu/nbr
Bu dağıtım; Intel Atom işlemcili netbook veya eee pc diye tabir edilen bilgisayarlarda kullanılabiliyor.
Şahsen kendi bilgisayarımda denedim açılmadı :)

sudocu

eee pc'de kullanmak istiyorum. netbook remix, eeeubuntu gibi şeyler var ama pek hoşuma gitmedi. zaten mini iso ile kuracağım, gereksiz paketler olsun istemiyorum. pc'de bunları denedim, bahsettiğim kernel'ı virtualbox üzerinde denedim.
her seyin basi sudo!

umutubuntu

Mini iso ile kuracağın bir Ubuntu'nun senin seçtiğin uygulamaların dışında bir farklılığı olmayacaktır. Tavsiyem Atom işlemciler için üretilmiş olan kerneli yada işletim sistemlerinden birisini kullanman olacaktır.

atomkarinca

Farklı bir kernel yükleyecekseniz o paketi güncellemelere kapatın. Çünkü kerneli güncellediğinizde Ubuntu'nun sade kerneline güncellemiş olacaksınız ve o gömülü olan sürücüleri yeniden yüklemeniz gerekecek.

omerismail

bu ubuntu sürümünün intel core2 duo işlemcili notebooklarda (ibm lenovo) kullanılması mümkün mü? yalnız atom çekirdek değil.

omerismail

sitesinde özel tasarlanmış ibaresi var yabancı dilimiz iyi olmadığından forumlarını tam anlamıyla anlayamıyoruz.
yada flash belleğe kursak notebook ta açılırmı?

heartsmagic

EEEPC için soruyorsan Lenovo için kullanma bence. Normal bir kurulum dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.