Ubuntu 8.10 da kurulum hatası

Başlatan pc41, 21 Aralık 2008 - 13:34:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pc41

ubuntuyu yüklerken son asamalara geldigimde bu sekilde bir hata alıyorum bunun sebepi ne olabilir sorun galiba  yazdırmayla ilgili bu hatayı nasıl çözebiliriz...

koenig

Hoşgeldiniz öncelikle
Bu Hatanın iki olasılığı var birincisi Kurulum yaptığınız cd de bir bozukluk olabilir 2nci HDD nizde herhangi bir bad sector olabilir ondan kaynaklı olabilir ama bana ilk ihtimal daha kuvvetli gibi geliyor.
Bu konuda sizi yanlış yönlendirmemek için önce İndirmiş olduğunuz İso dosyasını terkrar bir kontrol edip bu dosyayı dilediğiniz bir program vasıtasıyla fakat düşük bir hızda yazdırarak yeni bir cd yapıp tekrar denemenizde fayda var.
Ayrıca Forumda arama yaparsanız bu konu ile alakalı çözümlenmiş bir çok konu başlığı bulabilirsiniz
Buradan indirmenizde fayda var Ubuntu 8.10 Desktop
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

pc41

Alıntı yapılan: koenig - 21 Aralık 2008 - 14:04:06
Hoşgeldiniz öncelikle
Bu Hatanın iki olasılığı var birincisi Kurulum yaptığınız cd de bir bozukluk olabilir 2nci HDD nizde herhangi bir bad sector olabilir ondan kaynaklı olabilir ama bana ilk ihtimal daha kuvvetli gibi geliyor.
Bu konuda sizi yanlış yönlendirmemek için önce İndirmiş olduğunuz İso dosyasını terkrar bir kontrol edip bu dosyayı dilediğiniz bir program vasıtasıyla fakat düşük bir hızda yazdırarak yeni bir cd yapıp tekrar denemenizde fayda var.
Ayrıca Forumda arama yaparsanız bu konu ile alakalı çözümlenmiş bir çok konu başlığı bulabilirsiniz
Buradan indirmenizde fayda var Ubuntu 8.10 Desktop

eminim 1 ci olasılıktan kaynaklanıyordur.Çünkü tam 3 harddiskin üzerinde  denedim hepsinde aynı hatayı aldım.Cd yi burncd ile yazdırdım bu sefer nero ile yazdırcam

yardımlarınızdan dolayı teşekkürler

koenig

Düşük hızda yazdırmanız hata payını büyük ölçüde azaltmaktadır yoksa hangi programla yazdırdığınız fark etmiyor :)

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: koenig - 21 Aralık 2008 - 14:14:48
Düşük hızda yazdırmanız hata payını büyük ölçüde azaltmaktadır yoksa hangi programla yazdırdığınız fark etmiyor :)

Cd kalıbını yazmak için Windows altında ücretsiz bir yazılım olan Cd Burner XP Pro 'yu kullanabilirsiniz.

http://www.inndir.com/CDBurnerXP_Pro-22277p.html

teneke

Galiba arkadaş live CD' den kurulumu yapıyor kurulan CD'den indirip yapmanız daha iyi ayrıca ISO kalıb diskini yazdırırken ( 8x veya 16x'den fazla hızlı yazmayın ) aksi taktirde veri kaybı olması muhtemel.

heartsmagic

Çalışan (Live) CD aynı zamanda kurulumu da içerir. Yapılması gereken kesinlikle md5 bütünlüğü kontrolü ve düşük hızda ISO'yu yazdırmadır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xsamx

selam arkadaslar kesinlikle eminim bu sorun cd den veya yazdirmadan kaynaklanmiyor iki ayri cd bir dvd orjinal linux ile denedim hepsinde ayni hata verdi simdi tekrar ubuntu ve dvd fedora hepsinde ayni sorun veriyor simdi tekrar  indirdim 20x de yazdirdim gene ayni hata nedir bunun sebebi

yanliz ben bunu 8.04.1 i3 ve 8.04.1 ile denedim

size hayirli gunler

heartsmagic

Bu durumda yine bir CD-Rom problemi ile başbaşa olabiliriz. Mümkünse farklı bir CD-Rom denenebilir. Eğer mümkün değilse Alternate ISO kullanımı belki işe yarar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xsamx

heartsmagic ben ayrı dvdrom ve dvdwr ile denedım ama son bır demede bu aksam bırazdan yapacam 8x te yazdırdım cd yı bakalım baska bı sorun verecekmı

hayırlı aksamlar

sudocu

eğer uygun bir usb bellek varsa unetbootin veya ubuntu'daki uygulama ile onu live cd gibi çalıştırabilirsin. usb bellekle kurulum daha sağlıklı olur, hem de cd problemi olup olmadığı anlaşılır.
her seyin basi sudo!

xsamx

arkadaslar selam oldu yaptım aynı sorun bendede vardı dedıgım gıbı ubuntuyu bastan ındırdım ve kurdum ,su an ubuntudan yazıyorum yazım hızını 8x'e ındırdım cd yı öyle yazdım cok ta rahat kurulum oldu bana ve ılgılenen herkese hayırlı olsun

koenig

Alıntı yapılan: xsamx - 23 Aralık 2008 - 23:47:26
arkadaslar selam oldu yaptım aynı sorun bendede vardı dedıgım gıbı ubuntuyu bastan ındırdım ve kurdum ,su an ubuntudan yazıyorum yazım hızını 8x'e ındırdım cd yı öyle yazdım cok ta rahat kurulum oldu bana ve ılgılenen herkese hayırlı olsun
Hoş Geldiniz :)
Hayırlı olsun :)