Başlangıçta çalışan programları görme ???

Başlatan Acagrii, 20 Aralık 2008 - 19:26:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Acagrii

gconf-editor         ile  oyunuyodum yanlışlıkla galiba  editörde  başlangıçta çalışan programları kurcalamışım  pc  açıldığında  firefox  ve masaüstü özellikleri açılıyor  nasıl  düzeltebilirim??  kurcaladığım yeri bulamadım ..

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Acagrii - 20 Aralık 2008 - 19:26:34
gconf-editor         ile  oyunuyodum yanlışlıkla galiba  editörde  başlangıçta çalışan programları kurcalamışım  pc  açıldığında  firefox  ve masaüstü özellikleri açılıyor  nasıl  düzeltebilirim??  kurcaladığım yeri bulamadım ..

Burası öneri ve istekler bölümü lakin yazılım istek bölümü değil. Ayrıyeten bu söylediğiniz sorun yazılım isteği değil karşılaştığınız bir sorun. Lütfen doğru yere konu açmaya özen gösterelim.

Konu taşınmıştır.

Sypro

Genelde Sistem menüsü altında Oturumlar'dan kontrol edilse de yetersiz kaldığı durumlarda Ubuntu Tweak gibi bir programla düzenleyebilirsiniz. Tweak için arama yaparsanız forumda daha önce kendisi ile ilgili yapılmış açıklamaları görebilirsiniz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

kozanibo

bilgisayar her yeni başladığında, terminal, audacious, firefox, müzik klasörü açılıyor bunların açılmasını nasıl kapatabilirim? istediğim şeylerin başlangıçta açılmasını nasıl sağlayabilirim...

ebubekirs

Sistem >> Yönetim >> Oturumlar >> Başlangıç Uygulamaları
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

kozanibo

sistem yönetim de oturumlar diye bir bölüğm göremedim

ebubekirs

Şu an işyerinde olduğum için bakamıyorum ancak gnome kullanıyorsanız yönetim ya da tercihler menüsünde olması lazım.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ns

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

emin_as

Sistem > tercihler > başlangıç uygulamarlı penceresini aç.
Çalışmasını istemediğin programların önündeki onay işaretini kaldır.
Seçenekler sekmesinde oturum kapanırken çalışan uygulamaları kendiliğinden hatırla kutucuğu işaretli olmasın. Bu kutu işaretli olursa, açık olan uygulamalar, bir sonraki başlanğıçta tekrar çalıştırılır.

kozanibo

benim başlangıcımda açılan, pidgin, müzik klasörü, firefox, terminal, audoacious belirttiğiniz listede yok...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ağustos 2009 - 17:38:50

ve kontrol ettim ordaki hatırla kutucuğu işaretli değilmiş. acaba tiki işaretleyip hiç bir şey açık olmadan bilgisayarı kapatsam düzelir mi :D

heartsmagic

O zaman şöyle yap. Masaüstün nasıl açılsın istriyorsan o şekilde temizle ve ayarla. Ardından oturumlar bölümünde "çıkışta oturumu kaydet" seçeneğini işaretle ve çıkış yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kozanibo

heartsmagic

Kurcaladığın yer olsa gerek :) Açılış uygulamaları kısmıdır sanırım. Eski ismi oturumlardı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kozanibo

işaretleyip masaüstünü temizledim yöntemim çalıştı :) benim bu sorunum düzeldi... teşekkürler ama başlık az benzer bir konu içindi :)