[Çözüldü]Genel Tarayıcı Sorunu

Başlatan Schevko, 16 Aralık 2008 - 18:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Schevko

Merhabalar Arkadaşlar,

Bugün sistemimi(Ubuntu 8.10) güncelledikten sonra bir Firefox sorunuyla karşılaştım. Ancak daha site içi aramalarımda Firefox'un bazen sorun çıkartabildiği kanatine vararak Opera'yı da sisteme yükledim. Fakat aynı sorun iki tarayıcıda da mevcut.

Öncelikle mail hesaplarım da dahil üyeliğim olan birçok siteye giremiyorum. Örneğin Facebook'ta 'Tarayıcında çerezler etkin değil. Lütfen devam etmeden önce bunu güvenlik tercihlerinde ayarla.' diye bir uyarı mesajı çıkıyor. Halbuki her iki tarayıcıda da Çerezler etkin. Hotmail, Yahoo, Gmail hesaplarıma giremiyorum. Doğru yazdığım halde 'Kullanıcı adı veya şifre hatalı' gibi uyarı mesajları çıkıyor.

Ayrıca forum'a bile Firefox'dan giremedim Opera'dan birkaç deneme sonrası girebildim. Kısaca şu an tarayıcılarda ciddi bir tutarsızlık ve kararsızlık yaşıyorum. Bugüne kadar sistemim sorunsuz bir şekilde işliyordu. Fakat bahsettiğim son güncellemelerden sonra yaşanan sorunların hem Firefox hem de Opera'da aynı şekilde tekrarlanması garibime gitti.

Bu sorunu çözebilmek için bu tarz bir sorunla daha önce karşılaşmış veya bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

koenig

Hoşgeldiniz

Sistem>Yönetim>Synaptic paket yöneticisinden
her iki tarayıcınızı kaldırıp reboot ettikten sonra tekrar yüklemeniz faydalı olabilir belki
Emin değilim yanıltmış olmayayım yinede ama denemekte fayda var :)
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

Felâsife

Uzak bir ihtimal ama Modem firewall'in de çerezler vs.ler kapatılmış olabilir mi acaba?
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

heartsmagic

Hem Firefox hem de Opera aynı anda, kulağa garip geliyor. Abes kaçabilir ancak eğer sabit IP (dışarıdakini kast ediyorum) kullanmıyorsan, IP değiştirip dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Schevko

Merhabalar Arkadaşlar,

Evet sorun benden kaynaklanıyormuş. Modem firewall'undan çerezleri kapatmışım.( Hiç hatırlamıyorum)Yeniden açtım.

Sorun iki tarayıcıda da çözüldü böylelikle. İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İyice irdelemeden konu açtığım için de sizlerden özür diliyorum.