Linksys WPC54G

Başlatan ntanyeri, 12 Aralık 2008 - 00:04:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ntanyeri

Merhaba Arkadaşlar;

Yeni bir ubuntu kullanıcısıyım ilk linux deneyimim o yüzden hiç birşey bilmiyorum, soracağım soruya bu durumu göz önünde bulundurarak  cevap verirseniz çok sevinirim. Sorum şu;

HP compaq nx9010 dizüstü bilgisayar kullanıyorum, bilgisayarda dahili wifi kart olmadığı için  linksys marka PCMCI wifi kartım var, ubuntuda çalışmadı şuanda kablolu bağlantıyla internet kullanıyorum bu driver sorununu nasıl hallederim? Yardımcı olursanız çoz sevinirim.

Marka: Linksys
Model: WPC54G ver 1.2

koenig

Alıntı yapılan: ntanyeri - 12 Aralık 2008 - 00:04:30
Merhaba Arkadaşlar;

Yeni bir ubuntu kullanıcısıyım ilk linux deneyimim o yüzden hiç * bir şey bilmiyorum, soracağım soruya bu durumu göz önünde bulundurarak  cevap verirseniz çok sevinirim. Sorum şu;

HP compaq nx9010 dizüstü bilgisayar kullanıyorum, bilgisayarda dahili wifi kart olmadığı için  linksys marka
wifi kartım var, ubuntuda çalışmadı şuanda kablolu bağlantıyla internet kullanıyorum bu driver sorununu nasıl hallederim? Yardımcı olursanız çoz sevinirim.

Marka: Linksys
Model: WPC54G ver 1.2

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin
Hayırlı olsun :) Sorunlununla ilgili olarak ilgili bölüme Konu Başlığı açıp
Buraya Konsolda Root olarak Aşağıdaki komutların çıktısını aktarırsan daha hızlı çözüme ulaşabileceğin kanısındayım :
# lspcmcia
veya
# lspci
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

koenig

Prdn bu cümleyi sonradan fark ettim "Yeni bir ubuntu kullanıcısıyım ilk linux deneyimim o yüzden hiç * bir şey bilmiyorum, soracağım soruya bu durumu göz önünde bulundurarak  cevap verirseniz çok sevinirim. "

Öyleyse şölediyeyim komutu vereceğin roota
Uygulamalar>Sistemaraçları>Yönetici Uçbirimi   Şeklinde ulaşabilirsin
Pencere Mahkumiyeti bitti AMA daha PENGUEN kardeşten öğrenecek çok şeyim var.

PEN VS. PEN Kazanan UBUNTU

Çağlar

Öncelikle Hardware Drivers kısmına bakınız bilgisayarınızda. Daha sonra forumda arama yapmayı unutmayalım lütfen. Hoşgeldiniz aramıza.
We got a badass over here!

heartsmagic

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=5645

Bu başlıkta birden fazla çözüm sunulmuş, sıradan deneyebilirsin. Eğer Linux acemiliğin İngilizce ile birleşiyorsa burada belirt detayları vermeye çalışalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.