Ubuntu 8.10 İBEX te TİTLE BAR (ÇUBUK) sorunu

Başlatan propigate, 11 Aralık 2008 - 22:56:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

propigate

Title bar olan pencere çubuğumuz bazen deli edebiliyor.rengi değişip kaybolabiliyor...

bunun için ilk önce temalardan özelleştir pencere kenarını metabox olarak seçin ve deneyin...
bende düzeldi paylaşmak istedim.. :D

erginemr

Aynı sorunun geçtiği ecnebi başlıklar:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=970437
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=985838

Teşekkürler. Sorun büyük ihtimalle, sadece Compiz kullanan bazı NVidia kullanıcılarını etkiliyor. Ben de aynı sorunu yaşayan biri olarak, fazla üzerinde durmayarak, geçici çözümü pencere kenarı olarak "clearlooks" seçmekte bulmuştum.

Ancak, yukarıdaki ikinci başlıktaki şu kalıcı çözüm önerisi ilginç:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=6202075&postcount=2

Bunun kalıcı bir çözüm getireceğine pek ihtimal vermesem de, denemekte fayda var.

tantantan

çıldırdım ama çözdümm,kesin çözüm arkadaslar,öncelikle bu firefox'u açtığımızda pencere kenarı gidiyor,işte tam bu anda 2 kere F11'e basıcaz,şimdi pencere kenarı gözüktü,işte bu pencere kenarına sağ tıklıcaz ve "yeniden boyutlandıra" basıcaz,birazcık aşağıdan küçülteceğiz pencereyi işte bitti,bu kadar,birdahaki açılışta kaybolma olmayacak,hani bu pencere kenarında minimize,büyütme,kapatma tuşları var ya en sağ köşede işte o pencere büyütme tuşunu "kullanmayacağız bir daha" zaten pencere büyüklüğü yeterli,hiç büyütüpde kasmayalım kendimizi,yapamayan arkadaslar buraya yazsın,yardımcı olmaya çalışacağım.

erginemr

Alıntı yapılan: erginemr - 15 Aralık 2008 - 13:09:48
...
Ancak, yukarıdaki ikinci başlıktaki şu kalıcı çözüm önerisi ilginç:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=6202075&postcount=2
...

Peki, yukarıdaki şu yöntemi denediniz mi?

Malik

aynı sorunu bende yaşıyorum şu anda. erginemr sizin verdiğiniz adresteki kodlar işe yaramadı. sonuç maalesef yine aynı. tantantan ın dediğini de yaptım ama kalıcı bir çözüm olmadı kapatıp açtığımda tekrar eski haline dönüyor. başka bir yardım öneriniz var mı acaba?
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

Malik

tantantan ın dediğini sonunda başardım. yaptım kesin çözüm oldu. teşekkürler.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

erginemr

Geçmiş olsun.

Bu bilindik bir sorun olduğu için, konuya yorum yapmak isteyen başka arkadaşlar da olabilir. Bu nedenle, başlığı bir süre daha açık bırakıyorum.

omerismail

ns

konuyla acayip alakasiz ama benimde firefoxla ilgili bir sorum olacak . xp deki firefoxda linklerin üzerine gelince sol altta hangi adresin açilacağını gösteren bir çubuk var dosya indirirken de indirmeyle ilgili bilgiler veren bir çubuk. işte o çubuk ubuntuda yok ama ben o çubuğu seviyordum yahu. nasil xpdeki gibi yapabilirim firefoxu?
(adini bilmediğim için yeni başlıkta açamıyorum aramada yapamıyorum kusura bakmayın)

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ns - 10 Ocak 2009 - 18:36:20
konuyla acayip alakasiz ama benimde firefoxla ilgili bir sorum olacak . xp deki firefoxda linklerin üzerine gelince sol altta hangi adresin açilacağını gösteren bir çubuk var dosya indirirken de indirmeyle ilgili bilgiler veren bir çubuk. işte o çubuk ubuntuda yok
(adini bilmediğim için yeni başlıkta açamıyorum aramada yapamıyorum kusura bakmayın)

Benim tahminim, siz firefox'u tam ekran kullanmıyorsunuz. Firefox olması gerekenden fazla büyütülmüş ve alt tarafa kaymış. Çözüm olarakta çarpı işaretinin bulunduğu çubuğa -ismi aklıma gelmedi :)- iki kez ardı ardına tıklamanız. :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ns

@ihtiyar said ondan değil yinede teşekkürler
@heartsmagic sanada teşekkürler forumda arattim bulamadim. firefoxta seçenekler menüsünde de göremeyince yeni konu açtım
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5975.new.html#new

ns

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Ocak 2009 - 18:48:35
@ns:
Görünüm-Durum Çubuğu

kusura bakma heartsmagic . ben cevabını çubuğun adi sanmiştim. keşke biraz daha fazla kelime kullansaydın.

heartsmagic

Çubuğun adı aslında cevap, doğru söylüyorsun. Ubuntu'da daha doğrusu Firefox'ta hâlâ var. Zaten sen diğer başlıkta sorunu çözmüşsün.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.