ubuntuda unutulan kullanıcı sifresini çözme | yardım |

Başlatan pc41, 09 Aralık 2008 - 12:21:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pc41

saygı deger ubuntu uzmanları ve kullanıcıları  sizlerden bir konu üzerine yardım bekliyorum.

dün ubuntu 8.10 nu dizüstü pc me kurdum hiçbir sorunla karşılaşmatım kururlumu yaparken cok iyi bir sekilde ubuntuyu kurdu benden kullanıcı adı ve sifre istedi ben kullanıcı  adımı yazdım üç haneli sifre koydum güncellemeleri yüklerken dün sifre  istedi benden bende  yazdım sifreyi kabul etti.ama bu sabah güncellemeleri yüklerken yene benden sifre istedi sifreyi yazdım hatalı sifre diyor bu durum karsısında ne  yapmalıyım sifreyi degiştirmedim hiç baska sifrede koymadım

yardımlarınızı bekliyorumm...

erginemr

Şifrenin kendiliğinden değişmiş olma ihtimali çok düşük. Bilgisayarı kapatıp açtığınızda da oturumu açarken şifre soruyor. Bu ekranı sorunsuz geçebiliyor musunuz? Ayrıca Caps Lock'un açık olup olmadığını kontrol edin.

pc41

bilgisayar açılırken parolada sorun yaşamıyorum güncelleştirme yaparken şifre istiyor yazıyorum olmuyor kardeşim ayarlarla oynamış düzeltemedim

heartsmagic

Sadece güncelleme yaparken sorun vermesi garip. Orada kullandığın parola normal kullanıcı parolandır. Ayrı bir ayarı varsa da bugüne kadar ben görmedim. Uçbirimde:

sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade

komutları ne döndürüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pc41

sadece güncellemede degil  başka bölümlerdede çıkıyor benim sizden istedigim nasıl parola iptal edebilirim

Çağlar

Parolayı iptal etmek için parolaya ihtiyacınız var. :)
We got a badass over here!

heartsmagic

Alıntı yapılan: Çağlar - 09 Aralık 2008 - 14:02:23
Parolayı iptal etmek için parolaya ihtiyacınız var. :)

Aslında yok, güvenli kipte açarsa parolayı değiştirebilir fakat ben sorunun parola olduğundan şüpheliyim zira normal şekilde giriş yapabiliyorum diyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Çağlar

Çok karmaşık benim kafam basmayacak sanırım hocam :) Çözülüne kadar izlemedeyim o zaman :)

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

pc41

pc41

Çağlar

O zaman @btermeli'nin verdiği link işinizi görecektir.

pc41

verdiginiz linkdeki işlkemleri denedim ama benden gecerli porolayı istiyor yeni sifre atamadı arkadaşlar

pc41

kardeşim kullanıcı ve gruplar bölümüne girip  benim adımı seçip otomatik sifre atama yapmış ondan sonra sifreyi kayıt edememiş bu durumda ne yapabilirirz.

bytan

Recovery Mode seçtikten sonra root shell ekranına düştünüz mü?
Eğer bu ekrana düşmüşseniz şifreyi sorgusuz değiştirmesi lazım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Alıntı yapılan: bytan - 09 Aralık 2008 - 16:12:24
Recovery Mode seçtikten sonra root shell ekranına düştünüz mü?
Eğer bu ekrana düşmüşseniz şifreyi sorgusuz değiştirmesi lazım.

+1

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4988.msg55836.html#msg55836

yasar.budak

merhaba arkadaşlar,
ben bu konuda yeniyim ve bir sorum olacak forumu elimden geldiğince inceledim fakat sonuç alamadım,
root olarak oturum açamıyorum, kendi kullanıcımla oturum açtığımda uç birimde sudo su yapıp parolayı girip root haklarını aldıktan sonra passwd dediğimde passwd: Authentication token manipulation error ve passwd: password unchanged hatalarını alıyorum,
yardımcı olurmusunuz.
teşekkür ederim şimdiden

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

hitokiri

yasar.budak

root hesabına şifre atarken alıyorum o hata mesajlarını ve hala sorunu gideremedim, forumda konu ile ilgili tüm yazıları neredeyse okudum ama sanırım yapamıyorum :s

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Nisan 2010 - 12:24:49

sanırım çözdüm, size komik gelebilir fakat 2 günümü aldı :)
şifreyi 6 karakter yapmıştm, 9 karakter yapınca düzeldi..
tekrar teşekkür ederim..