Firefox sürümleri iyice karıştı

Başlatan esrama, 06 Aralık 2008 - 11:39:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Tarayıcı rekabeti Opera 10 ile iyice kızıştı ... Ben Ubuntuya firefoxun beta sürümünü indiriyim derken sürümlerin nasıl ilerlediğini anlayamadım :( Şimdi Firefoxun nightly versionlarında 3.2 alpha 1 yazıyordu onu indirdim. Oysa son sürüm 3.1 beta3 tü diye biliyorum. 3.1 tamamlanmadan 3.2 üzerinden mi uğraşılıyor ? Herneyse sonra yükledim firefoxu baktım Minefield yazıyor. Oysa Minefield firefoxun 4. verisyonu için beta sürümüümüş ! https://www.chip.com.tr/konu/Firefox-4-Gelecegin-tarayicisini-test-edin_5970_1_6.html googlede her sitede öyle yazıyor . Minefield 3. versiyonlara verilen takma ad diye biliyordum(ki öyle olsa gerek 3.2de o isim varsa öyledir) oysa diğer 3.04 , 3.0.1 ... de hiç bu isim geçmiyordu. Ben iyice karıştırdım. Bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi ?

utferd

minefield firefox'un test sürümüdür. 3.2 sürümünde minefield yazıyor olma sebebi ise 3.2nin minefield olup 3.04'ün olmaması ise 3.2nin hala geliştiriliyor olmasıdır.
utferd.wordpress

esrama

Yani firefox her güncel geliştirilen test sürümlerine bu adı veriyor ?

utferd

test sürümlerine verilen ad demektense, ayrı bir browser demeyi tercih ederim. larva-kurbağa ilişkisi gibi diyeyim. :D
utferd.wordpress

esrama

utferd diyelim bakalım :) açıklama için teşekkürler...