Gnome mu, KDE mi tavsiye edersiniz?

Başlatan solidsnake, 02 Aralık 2008 - 20:50:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidsnake

hangi masaüstünü ortamını tavsiye edersiniz?

solidsnake

selamlar
hangi masüstü ortamını tavsiye edersiniz.
İkinci sorumda compiz uygulamasını kde ve gnome için yappılabiliyor mu?
daha önce pardus kullandım ve kde kulandığımdan beryl kullanmıştım.şimdi gnome için compiz mi kullanımıyor yoksa her ikisi için ortak mı?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: solidsnake - 02 Aralık 2008 - 20:53:37
selamlar
daha önce pardus kullandım ve kde kulandığımdan beryl kullanmıştım.şimdi gnome için compiz mi kullanımıyor yoksa her ikisi için ortak mı?

Lütfen benzer içeriklerde farklı konular açmayınız. Öncelikle araştırabilirsiniz. Araştırmalarınız size güzel sonuçlar verecektir. Benim düşüncem ise,

her masaüstü yöneticisinin kendisine göre birçok güzelliği var. Size hangisi uygunsa onu tercih edersiniz. KDE, windows'a biraz benzemekle birlikle güzel uygulamaları bulunuyor. Gnome, farklılığı tercih edenler için güzel bir alternatif ve yine oldukça güzel uygulamaları mevcut.

solidsnake

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Aralık 2008 - 20:57:57
Alıntı yapılan: solidsnake - 02 Aralık 2008 - 20:53:37
selamlar

Lütfen benzer içeriklerde farklı konular açmayınız. Öncelikle araştırabilirsiniz. Araştırmalarınız size güzel sonuçlar verecektir. Benim düşüncem ise,

her masaüstü yöneticisinin kendisine göre birçok güzelliği var. Size hangisi uygunsa onu tercih edersiniz. KDE, windows'a biraz benzemekle birlikle güzel uygulamaları bulunuyor. Gnome, farklılığı tercih edenler için güzel bir alternatif ve yine oldukça güzel uygulamaları mevcut.
Kusura bakmayın acemilik.Teşekkürler

heartsmagic

Soru Debian için mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Başlık diğer sorduğun başlıkla birleştirildi. Soru herhangi bir masaüstüne ait olmadığından Ubuntu Genel bölümüne taşındı.

heartsmagic

Cevap vermeye çalışalım, kaldı ki bir tane cevap verilmiş bile. Söylendiği üzere ikisi de ayrı masaüstleridir ve ikisinin de kendine göre güzellikleri vardır. Kullanmadan karar vermen çok güç.

Diğer sorun ise, Beryl artık eskide kaldı. Compiz her iki masaüstünde de çalışmakta.

RexWolker

kde paneli 1 ay kullandım her gün hata görmekden bıkkınlık geldi en sonunda hem ubuntuya geçtim hemde gnomeye cok memnunum
REXWOLKER
EXWOLKER
XWOLKER
WOLKER OLKER LKER KER ER R

OKAN

Masaüstü ortamı olarak XFCE ve pencere yöneticisi olarakda bir sürü seçenek var. Bunları kurup, kullanıp, vakit geçirerek öğrenebilirsin. Bence başka yolu yok.

Xenophobia

Ubuntu kullanacaksanız Gnome masaüstünü tercih etmek daha güzel ve mantıklı görünüyor.Başka bir dağıtım da, ki ben sadece SuSE için konuşabilirim KDE daha mantıklı. Görsel olarak yazı fontundan, pencere kenarına kadar Gnome Ubuntu da çok çok iyi. Sanki başka bir dağıtımda kullanmamak için hazırlanmış kadar da kötüydü SuSE üzerinde.

engin_dlk

Teknik olarak farklarını bilmiyorum ama Gnome bana daha eğlenceli geldi. Belkide arkadaşların söylediği gibi Ubuntu faktöründen dolayı olabilir.
Linux> windows & Ubuntu windos işletim sistemlerini döver :)