[Nasıl] Intrepid 8.10 Skype "Ses çalmada problem var"

Başlatan hasanyılmaz, 01 Aralık 2008 - 03:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Yükseltmeden sonra Skype'ta ses sorunu çıktı. Bağlantı kur dedikten sonra hiçbir şey açılmıyordu. Hata iletisi, "Ses çalmada problem var". Çözümü çok basitmiş, hatta tek bir komut:

sudo apt-get remove pulseaudio

İlgili konu:
http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=959541

Çağlar

Bunu yapmanıza gerek yoktu @hasanyılmaz skype ayarlarından varsayılan çıkışı düzeltseydiniz oluyordu. Aynısı bana da oldu çünkü direk ayarladım.
We got a badass over here!

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: Çağlar - 01 Aralık 2008 - 03:21:04
Bunu yapmanıza gerek yoktu @hasanyılmaz skype ayarlarından varsayılan çıkışı düzeltseydiniz oluyordu. Aynısı bana da oldu çünkü direk ayarladım.

O ayarların hepsini denedim, olmamıştı.

haritsu

btermeli

O zaman tavsiyem;

Sistem> Özellikler >Ses

Tüm araçları ALSA yapın, "Sesler" kısmında(Tab) sistem seslerini kapatın.
Ses karıştırıcısı olarak ESD'yi isaretleyin.

Ardından uçbirim;

sudo apt-get remove pulseaudio    **bu adımı zaten yaptıysan,gerek yok**
sudo apt-get install esound

Bilgisayarı yeniden  başlatın, güle güle kullanın.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

panamax

echo -e "options snd-hda-intel model=3stack enable=yes\noptions snd-hda-intel model=auto position_fix=1 enable=yes" >> /etc/modprobe.d/alsa-base

kolay gelsin

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

haritsu

Çağlar

@haritsu ayarları her seferinde tekrar yapmak gerekiyor. Ben öyle yapıyordum hiç bir şeyi default'ta bırakmayınca çalışıyor çıkış için pulse seçiyordum. Diğeri içinde direk girişi seçiyordum. Skype'da konuşduğum esnada pc yanmasa konuşma denememi yapmıştım :D
We got a badass over here!

sabian

arkadaşlar alakası var mı bilmiyorum ama alsa yapılandırması işe yarayabilir mi? Gerçi programla ilgiliyse olmayabilir ama ses kartıyla ilgiliyse işe yarıyor.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com