Ubuntu'yu nereden indirebilirim?

Başlatan sims_m, 29 Kasım 2008 - 23:05:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sims_m

Merhabalar,
Siteye yeni üyeoldum ve ubuntu 8.04 sürümünü indirmek istiyorum.Nerden indirebilirm veya temin edebilirim?
Şimdiden teşekkürler...

fadike

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

xwes

Burak

heartsmagic

Merhaba da,

1. Bu sorunun nesi acil?
2. Acil bile olsa bu şekilde başlık açmak makul mü?
3. Sorunun yeri bu bölüm mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Kasım 2008 - 04:07:35
Merhaba da,

1. Bu sorunun nesi acil?

Olan olmuş artik :)

heartsmagic

Biz görevimizi yapalım ve doğruları göstermek için sorularımızı soralım. Bunları yaparken pek bir "kötü" kişi olarak görünüyor olabilirim. Fakat burası bir forum da olsa, oluşturmaya çalıştığımız ortak bir kültür platformu var. Ne yazık ki internet kullanan birçok arkadaşımız, etrafta mevcut bir çok boş forumda, "Acil", "emeğe saygı", "repim nerede?", "bilmem kaç yüz kişi bakmış, neden kimse yazmamış?" türünden cevaplar ya da başlık gördüğünden o şekilde forumlara alışmaktalar. Bu alışkanlığı bile yıksak bizim için kârdır. Ayrıca araştırma da güzel bir haslettir, arkadaşlara onu da kazandırabilirsek bizden mutlusu olmaz.

@sims_m, bunlar senin şahsına yönelik söylemler değil. Senden önce de defalarca bunları yazdım, sanırım defalarca yazmaya devam edeceğim. Kırılıp, sinirlenip gidenler de oldu, anlayışla karşılayıp, aramıza katılanlar da.

sims_m

Merhabalar,
Öncelikle nesinin acil olduğunu açıklayayım.Ben bir üniversite öğrencisiyim ve bir proje yürütüyoruz.Bu proje süreside kısıtlı.Bundan dolayı acil yazdım.Diğer forumlara boş demişsiniz tek dolu olan forum burası gibi göstermek için böyle bir karalama yanlış.Yardımcı olanlara teşekkür ederim.Ayrıca ortaya atılmış söylemleri zaten üstüme alınmam çünkü bunu yaprken gerçekten ihtiyacım olduğundan yaptım.(acil yazmamın nedeni)...

***İlk izlenimim,kesinlikle burada boşuna duran kişilerin olması çünkü yeni gelmiş birine böyle cevap verilmesi bence biraz abes...

Çağlar

Öncelikle forumda aratsanız aradığınızı bulurdunuz üstelik bundan hızlı. Sonrasında konuyu yanlış anlamışsınız tekrar okuyun. Ve evet kesinlikle diğerlerinden farklıyız biz bir aileyiz ve her üye ailemizdendir. Biz birbirimize rep için iyilik yapan tiplerden değiliz. Biz insanlık için burdayız.
We got a badass over here!

sims_m

Bence burda bu jadar olması bana forum reklamı gibi geliyor.Ne kadar aile olduğunuzusiz değilde biz söylesek daha iyi bence...

Çağlar

İyi o zaman gezin forumu da görün!

sims_m

Kesinlikle aklı başında insanlar vardır.İlk izlenimden sonraki önyargımı parçalıcam...

Çağlar

Umarım parçalarsınız. Ayrıca araştırırsanız, tahminimce projenize, yardımcı olacak çok konu başlığı var.

Gimp Uzmanı

Aradığınız bir sorunun cevabını önce aratın. Bulamazsanız sorun. Sorunuzun cevabını bilen varsa muhakkak cevaplayacaktır.

sims_m

Uyarınız için teşekkürler.Umarım herkes sizin gibi uyarır.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: sims_m - 30 Kasım 2008 - 05:34:24
Uyarınız için teşekkürler.Umarım herkes sizin gibi uyarır.
Önemli değil. Linux maceranızda başarılar dilerim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Kasım 2008 - 04:07:35
Merhaba da,

1. Bu sorunun nesi acil?

Şimdi, aslında ben gerekli açıklamayı yapmıştım ve iyi niyetle olaya yaklaşmıştım. Fakat yukarıda sorduğum sorulardan sadece birine cevap verilmiş. Ben onun üzerine tekrar sorayım.

1. ACİL YARDIM isminde bir başlığa forum üzerinden bakan biri ne anlar? Ne kadar açıklayıcı? Aramalarda ne döndürür? Aciliyet güzel bir dille başlık içinde anlatılamaz mı?
2. Yukarıdaki sorulardan 2 ve 3 numaralı olanına cevap olarak ne veriyorsun?
3. Diğer forumları karalamadım, bir gerçeği belirttim. Eğer benim bahsettiğim şekildeki forumların dolu olduğunu düşünüyorsan ne yazık ki sana katılmıyorum. Dolu olduğunu iddia ediyorsan bana lütfen bunun gerekçelerini sayar mısın zira ben neden boş olduklarını belirttim.
4. Ben ısrarla senin şahsınla alakalı olmadığını söylememe rağmen sanırım sen şahsımdan dolayı tabir-i caizse "huylandın". Buraların başında olmamam gerektiği konusundaki güzel düşüncen için teşekkürler ancak Allah sağlık ve zaman verirse uzun süreler buralardayım.

sims_m

1-Aciliyetini istersen bir e-mail adresi ver anlatayım.
2-Böyle bir başlık açmakta bence bir yanlış yok çünkü bnuda bir kötü niyet yok yani o an bu aklıma geldi yazdım.Yoksa geçiğte her yerde burda bende burda böyle yazayım yada burasıda diğerleri gibidir diye özel bir anlam taşımıyor.
3-Sorunu yeri bu bölüm olmadığını düşünüyorsanız bunula ilgili bir özel bölüm açmanız gerekir çünkü bu konuyla ilgili baya bir sıkıntı var.Forumda gezindim ve okuuğum yazılardan söylüyorum.

***Diğeri ise buraların başında olup olmaman beni hiç enterese etmiyor.Sadece herkesin yerini bilmesi lazım.Burdakiler memnun ise istersen 100 yıl dur.Senin adına sevinirim.Ama beni huylandıran başka şey bunu anlamamışsın.

heartsmagic

Verdiğin cevapların hangisi benim sorularımı içeriyor? Ayrıca savunmaya çalıştığın şeyler ne yazık ki çok garip. Özel bölüm açmak? "Ubuntu Genel" bölümü bile bu soru için yeterli, nasıl özel bir bölüm olsun? Lütfen tutarlı cevaplar vermeye çalış zira bu şekilde bir yere varamayız. Hoş, konuşsak da varamayacağamız kesin. Ben hâlâ yukarıdaki sorularıma cevap alamadım ve alabileceğimi de sanmıyorum. Karşımdaki tavır "kuru" inattan başka bir şey değil. Üzülerek seni de kaybedeceklerimiz arasında göreceğimizi düşünüyorum.

Meselenin acliyetini bana anlatmana gerek yok, beni anlamamışsın sen. Mesele acil olabilir fakat bu isimde bir başlık açmak ne kadar mantıklı?

Ben yerimi biliyorum, teşekkür ederim. Seni huylandıran şey her neyse bunu açıkça belirtirsen sevinirim. Ayrıca şu başlığı başından itibaren tekrar okursan daha da sevinirim. İnsan hata yapabilir bu çok normal. Ancak yaptığı hatayı kabullenmekle, inat etmek arasında çok kesin bir çizgi vardır. İkinci mesajımda meselenin ısrarla şahsi olmadığını belirtmeme rağmen eğer hâlâ şahsi olduğunu düşünüyorsan üzülürüm. Seni ne tanırım, ne bilirim. Bu nedenle dediğim gibi baştan aşağı hem kendi yazdıklarını, hem de benim cevaplarımı tekrar okumanı öneriyorum.

sims_m

Evet burda durulmayacağı anlaşıldı.En iyisi yurtdışı forumlar her zamanki gibi.Bu konuyuda silerseniz sevinirim.Bizim türkler ne zaman bu işi öğrenecek bilmiyorum.İsterseniz biraz dış dünyaya açılın.Kolay gelsin hepinize.

heartsmagic

Komik. Ne başlık doğru isimle açılıyor, ne doğru yerde açılıyor, ne de önce koca forumda arama yapılıyor. Ardından gelen uyarı ve izahatın sonrasında ise Türklerin bu işi doğru yapamayacağı suçlaması geliyor. Gülsek mi ağlasak mı? Lütfen önce kendini bir tart, ardından bize eleştiri getir. Yurt dışı forumlarını da iyi biliyorum merak etme. Aynı başlığı yurt dışındaki bir forumda açman durmunda kimse seninle güzel güzel sabahın yedisine kadar konuşmaz. Yapılacak şey bellidir: Uyarıda bulunmak ve başlığı kapamak. Nedense bizim iyi niyetimiz suistimal ediliyor. Kaldı ki konuda sonuna kadar haksızsın ve hâlâ inat ediyorsun.

Başlığı kapatmıyorum ve silmiyorum, zira bundan sonra gelecek arkadaşların da okumasını istiyorum. Yanlış yapıp ardından bizi suçlamak abesle iştigalden başka bir şey değil.

İstediğin foruma gitme hakkına sahipsin. Bu forumda benim görüşümün değişmesi için önce kendi hatalarını kabul etmen gerekiyor.

Sypro

Üzünüm de kalkıp burada kimseye "forumu karalıyorsunuz" tarzında gider yapmaya hakkınız yok. Eğer foruma üye olduysanız belli kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz. Biz kimseyi aşağılamak ya da küstürmek için burada değiliz. Eğer ki daha önce yaşanan sorunlara da bakarsanız genelinin kullanıcı hatası olduğunu gayet açıkça görürsünüz.
Ubuntu'yu nereden indirebilirim diye sormak için acil yardım bence çok uçuk bir başlık seçimi. Kaldı ki yüce google diye bir icat var.

Örnek olsun diye yazmak istiyorum:
Ubuntu -> http://www.google.com/search?client=opera&rls=tr&q=ubuntu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Ubuntu +download -> http://www.google.com/search?client=opera&rls=tr&q=ubuntu+%2Bdownload&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Görüldüğü üzere ilk sırada çıkan sonuçların ikisi de Ubuntu download sayfası.

Projeniz ile ilgili yardıma ihityacınız varsa elimizden geleni yaparız ama indirme linki için biraz arama yapmayı göze almak zorundasınız maalsef ki.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

xwes

Ben de burada yeni sayilirim. Forumdaki hiçkimseyi de başka bir forumdan ne de gerçek hayattan tanimam etmem. Buradan edindigim izlenim ise her yaştan insanin burada gayet seviyeli bir iletişim içerisinde oldugu ve evet buranin bir aile oldugu...