Suçlu Ubuntu mu? "the mail server sent an inccorrect greeting...."

Başlatan senmut, 27 Kasım 2008 - 11:48:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

The mail server sent an incorrect greeting 4.0.0 intrusion prevention active for 88.249.214.109

yazıyor ve şirketin mail sunucusu gönderir durumdayken gönderemeyen bir duruma geliyor.

Bunun nedeni nedir. Bir virüs mü var?

Dorukneti aradığımızda dakikada 150 smtp bağlantısı gördüğümüz için güvenlik nedeniyle durduruyoruz diyor.

Şirkette 2 ubuntu var. Diğer bilgisayarlar Windows, bu sorun sonrasında Ubuntu ve Thunderbird suçlu ilan edildi.

Çözüm nedir sizce?

Teşekkürler

heartsmagic

Neden Ubuntu suçlandı? Mail sunucu Ubuntu üzerinde mi? Ayrıca o mesajı kim nerede alıyor? O IP kime ait?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senmut

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Kasım 2008 - 16:22:39
Neden Ubuntu suçlandı? Mail sunucu Ubuntu üzerinde mi? Ayrıca o mesajı kim nerede alıyor? O IP kime ait?

Sunucu Doruk nette. IP adresi şirketin sabit ip si.

heartsmagic

Ubuntu üzerinde mi yani? Beni sormak istediğim neden Ubuntu veya Thunderbird suçlanıyor.

Not: Bu konularda tecrübem yok, konuya açıklık getirmek için soruyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Sanırım birisi Ubuntu üzerinde Thunderbird kullanarak POP3 e-posta hesabına ulaşmış. Bunun üzerine de sunucu aşırı SMTP bağlantı isteği aldığından güvenlik nedeniyle kendini çalışmıyor.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Dinan

Birisi PHP Send Mail ya da SMTP üzerinden toplu mail gönderiyor olmasın? Normal ortamlarda böyle şeyler olmaz
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

senmut

Aynen sizin dediğiniz gibi, aşırı SMTP bağlantı isteği nedeniyle Doruk net sunucusu sürekli durduruyor ve Wİndows kullanıcıları Ubuntu ve Thunderbird u suçluyor. Aslında kısmen de olsa haklılar çünkü benim dışında Ubuntu kullanan arkadaş bilgisayarı kapattığında sorun ortadan kalkıyor. Açtığında tekrar aynı sorun oluşuyor.

Alıntı yapılan: Verbatim - 27 Kasım 2008 - 23:38:46
Sanırım birisi Ubuntu üzerinde Thunderbird kullanarak POP3 e-posta hesabına ulaşmış. Bunun üzerine de sunucu aşırı SMTP bağlantı isteği aldığından güvenlik nedeniyle kendini çalışmıyor.