[Çözüldü] Emerald Tema Yükleme Sorunu

Başlatan Norrick, 26 Kasım 2008 - 16:33:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Norrick

E-dergide verilen "Will will intrepid" Temasını emerald'a import ettim ama yenile dediğimde kullanamıyorum temayı. Dergide compiz kullanıyorsanız Ayalarından pencere yöneticisinden "emerald -replace" yazın diyor ama yazılıcak yeri bulamadım. Uçbirime yazmayı denedim başka bir tema kullanıyorsunuz gibi bir yazıyla karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çağlar

Alıntı yapılan: Norrick - 26 Kasım 2008 - 16:33:13
E-dergide verilen "Will will intrepid" Temasını emerald'a import ettim ama yenile dediğimde kullanamıyorum temayı. Dergide compiz kullanıyorsanız Ayalarından pencere yöneticisinden "emerald -replace" yazın diyor ama yazılıcak yeri bulamadım. Uçbirime yazmayı denedim başka bir tema kullanıyorsunuz gibi bir yazıyla karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.
En basidi Compiz-icon yükleyin. Sonra icona tıklayıp pencere yöneticini Emerald seçin.
We got a badass over here!

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Norrick

Teşekkür Ederim Compiz Fusion Icon yüklüydü oradan dediğiniz gibi hallettim :)

Çağlar

We got a badass over here!

Norrick

Ufak bir sorunum daha var :(

Emerald Seçtim ama bu seferde resimdeki gibi pencere çubukları panelin altında kalıyor bir türlü düzeltemedim. Hangi pencereyi açarsam açıyım durum aynı..

Resimde göstermeye çalıştım ama biraz küçük kaydetmişim umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler

http://img160.imageshack.us/my.php?image=ekrangrntsjg2.png

erginemr

@Norrick,

Bunu düzeltmek için, önce compizconfig-settings-manager programını kurun:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Program, menüye Sistem >> Tercihler >> CompizConfig Ayar Yöneticisi ismiyle yerleşecek. Çalıştırdıktan sonra, pencere yönetimi alt grubunda bulunan "Place Windows" eklentisini etkinleştirin.

[IMG]http://img88.imageshack.us/img88/6231/shotgc6.th.png[/img]

Norrick

Teşekkür Ederim Sorun çözüldü. Kilitlenebilir.

erginemr

Geçmiş olsun. Yeni temanızı güle güle kullanın.  8)