Router dan windows haricindeki sistemlerin internete bağlanma engeli

Başlatan whitehelmet, 26 Kasım 2008 - 16:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

whitehelmet

Ubuntunun calışmasında herhangi bir sorun yaşamazken  kaplolu bağlantının eth 0 bağlı olduğu gözükürken internete firefox la bağlanmaya çalıştığımda adrese bağlanamama hatası aldım.Bir çok arayış ve araştırmalarımdan sonra engelin router dan olduğunu anladım.Ancak windows ortamında hata vermeden bağlanmaktayım.Ortak kullandığımız modeme   bağlı  router  windows haricindeki sistemlere ıp vermeyecek şekilde ayarlanmış ve engelliyor. Benim bu engeli routr girişi şifreli olduğundan
ve iş yerimin windows dan başka bir sisteme müsade etmediğinden  ayarları değiştirme imkanım  yok.IP alamıyorum.Ubuntuyu sanki windows muş gibi göstererek IP alma imkanım varmı . Bunu nasıl yapabilirim imkanı varsa yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

İmkânsız demekten hoşlanmam ancak şu şartlarda bana öyle geliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

whitehelmet

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Kasım 2008 - 17:49:04
İmkânsız demekten hoşlanmam ancak şu şartlarda bana öyle geliyor.

Herseyden önce göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim.
Ben ubuntuyu  kullanmak isteyen kişi olarak internete giremessem kendimi yetiştiremem ve eksiklerimi gideremem.Aslında şu anki kullandığım işletim sisteminde gire biliyorum ancak herşey yüzeysel kalıyor çünki ubuntuda uygulayamadığım zaman faydalı olmuyor.
Ben ubuntuyu windows icerisinde sanal olarak calıştırsam gerekli bilgileri ve yatığım araştırma ve çalışmaları saklama imkanım varmı. Bu konuda bana bilgi vereirseniz cok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Sanal olarak derken Wubi'yi kast ediyorsan saklama imkânın var diye biliyorum. Şahsi olarak kullanmadığım için %100 emin değilim ancak olmayacağını düşünmüyorum. Zaten senin durumunda en mantıklısı iş yerinde Ubuntu kullanacaksan Wubi aracılığı ile yapman.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Aralık 2008 - 11:18:15
Sanal olarak derken Wubi'yi kast ediyorsan saklama imkânın var diye biliyorum. Şahsi olarak kullanmadığım için %100 emin değilim ancak olmayacağını düşünmüyorum. Zaten senin durumunda en mantıklısı iş yerinde Ubuntu kullanacaksan Wubi aracılığı ile yapman.

Ya da VirtualBox ile...

haritsu

Ubuntu içerisinde VirtualBox ile Windows'a internet sağlayabildiğimiz gibi, Windows üzerindede sanallaştırma yazılımları ile sanal bir Linux kullanarak, kullandığınız işletim sistemi içerisinden internet sağlayarak kullanabilirsiniz. :)

Anlamadığım küçük bir nokta var. Router üzerinden Windows harici makinalar nasıl yasaklanmış? Böyle birşeyin nasıl olabileceğini düşünmekteyim. Bence farklı bir nokta olmalı. Ancak DHCP kapalı ise subnet vs. gibi ayrıntıları kendiniz girmeniz gerekiyor olabilir :)

panamax

Alıntı yapılan: whitehelmet - 26 Kasım 2008 - 16:25:06
Ubuntunun calışmasında herhangi bir sorun yaşamazken  kaplolu bağlantının eth 0 bağlı olduğu gözükürken internete firefox la bağlanmaya çalıştığımda adrese bağlanamama hatası aldım.Bir çok arayış ve araştırmalarımdan sonra engelin router dan olduğunu anladım.Ancak windows ortamında hata vermeden bağlanmaktayım.Ortak kullandığımız modeme   bağlı  router  windows haricindeki sistemlere ıp vermeyecek şekilde ayarlanmış ve engelliyor. Benim bu engeli routr girişi şifreli olduğundan
ve iş yerimin windows dan başka bir sisteme müsade etmediğinden  ayarları değiştirme imkanım  yok.IP alamıyorum.Ubuntuyu sanki windows muş gibi göstererek IP alma imkanım varmı . Bunu nasıl yapabilirim imkanı varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Baska bir client'in statik veya dinamik IP'sine bakalim. Sonra o IP'yi release edip kendi bilgisayarina statik olarak ayarla, elbette diger arkadaslarin dedigi gibi subnet ve def gateway filan dogru yazilmali.

Alacaktir diye tahmin ediyorum aksi halde router'a ayrimcilik teshisi koyalim beraberce