[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sherlock Holmes

hslinux

kaansef

Şu conky ayarlamayı bi öğrensem :D.Herkesin conky'leri mükemmel.Ben daha ayarlayamıyorum bile.
# 28065

Sherlock Holmes

Burada'ki başlığı inceleyip,
paylaşılan conky'ler üzerinde denemeler yapabilirsiniz.
Bir daha çalıştıramama pahasına'da olsa,
"şu değişikliği yapınca conky başlamıyor, o halde yapmıyayım" şeklinde bende kendi çapımda birkaç şey öğrendim.
Gedit ile;  ctrl+z = geri | ctrl+alt+z = ileri | ctrl+s = inşallah istediğim gibi olur

@stratovarius conky'sini paylaşır ise hoş denemeler yapılabilir.

daron

Alıntı yapılan: kaspara - 06 Kasım 2010 - 06:36:59

duvar kağıdını paylaşabilirmisin ? ayrıca hangi duvar kağıtları hangi sitelerden yararlanıyorsun ?

stratovarius

@9N0M3 mesajınızı görmeden ben zaten paylaşmıştım. Şimdi dikkatimi çekti mesajınız;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,170.175.html

Geç oldu özür.

kaspara

Alıntı yapılan: daron - 08 Kasım 2010 - 20:59:19
Alıntı yapılan: kaspara - 06 Kasım 2010 - 06:36:59

duvar kağıdını paylaşabilirmisin ? ayrıca hangi duvar kağıtları hangi sitelerden yararlanıyorsun ?

tabi ne demek

http://wallpaper-s.org/20__Emo_Encountering_Sailors.htm

http://wallpaper-s.org/

bence burda duvar kağıdını paylaşan herkes sorulmadan coky tema duvar kağıdı sitelerini paylaşsa daha güzel olur. başlığa böyle bir kural gelse kurala uymayanlar 2 aydan başlayarak 2 ay 1 güne kadar hapis cezasına çaptırılsa mutlu olsak :)

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

cafenetland

rick

rick

cafenetland

ilk conky deneyimim. sanirim fena olmadi.

sem

Bence çok başarılı olmuş... Elinize sağlık...  "conky dosyalarının paylaşıldığı başlık" için bir davet alabilirsiniz her an gibi geliyor =) Hatta davet olmadan paylaşsanız da iyi olur =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Megatron

Alıntı yapılan: cafenetland - 11 Kasım 2010 - 02:11:15
ilk conky deneyimim. sanirim fena olmadi.
Mütiş olmuş tek kelimeyle. İlk deneyim mükemmel.
Alıntı yapılan: sem0900 - 11 Kasım 2010 - 06:42:30
Bence çok başarılı olmuş... Elinize sağlık...  "conky dosyalarının paylaşıldığı başlık" için bir davet alabilirsiniz her an gibi geliyor =) Hatta davet olmadan paylaşsanız da iyi olur =)
Önerisini dikkate almalısınız. :)
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

cafenetland

arkadaslar cok tesekkur ederim. gercekten cok memnun oldum gorusleriniz karsisinda.

1. BIONIC conky ( tiklayarak indiriniz )

KURULUMU:

1-dosyalari arsivden cikartin

2-"Conky" klasorunu $HOME klasorunun icine atin ve ismini  ".Conky" olarak degistirin, ( tirnak isaretleri silin )

3-Font dosyalarini acin ve sag alt kosesindeki KUR ( install ) butonuna basarak kurun;

4- "baslangic programlarina" yeni bir program ekleyerek bilgilerini

ismi :  conky
komut : /home/isminiz/.Conky/bionic/start_conky.sh

olarak girin ve kaydedin.

5-bilgisayarinizi yeniden baslatin ya da oturumu kapatip acin., .

2 - Soldaki Saat ve donanim gostergeleri ( Buraya Tiklayarak indiriniz )

KURULUMU

1. Dosyalari arsivden cikartiyoruz.
2. Font Klasorunun icindeki Fontlari birer birer kuruyoruz
3. "bin", klasorunu ve "conkyForecast.config" dosyalarini Ev dizinine kopyalayip baslarina (.) koyarak gizliyoruz
   ('/ev/isminiz/').
Conky klasoru icindekileri de kopyalayip zaten bir onceki conky mizde Home dizinimize kopyaladigimiz conky Klasorunun icine atiniz.
4. Baslangic programlarine ekleyerek Kodu :  "/home/isminiz/.bin/conky/startconky.sh" olarak ekleyip .   
5.. bilgisayarimizi yeniden baslatiyoruz.

Bu conky de Mail ve Havadurumu ozellikleri de vardi ama ben hem cok teferruat istediginden hem de gereksiz gordugumden cikarttim.

benim bilgisayar ingilizce oldugu icin YTurkcede HOME dizini ayni isimdemidir yoksa EV olarak mi geciyor bilmiyorum. EV olarak geciyorsa kodlardaki HOME ibaresini EV olarak degistiriniz

tema ve ikon dosyalarini isteyen olursa onlari da eklerim.
kolay gelsin

netice asagidaki gibi olacaktir.

Megatron

GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

GNUbuntu

Teşekkürler @cafenetland.  Fakat verdiğin iki indirme dosyası da aynı.
Önce Saygı...

Chantre

When you play the game of thrones, you win or you die!

cafenetland

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 11 Kasım 2010 - 13:50:28
Teşekkürler @cafenetland.  Fakat verdiğin iki indirme dosyası da aynı.

uyari icin tesekkurler. CTRL +C calismamis ikinci linki kopyalarken o yuzden ilk linki yapistirmisim yanlislikla yine.

duzelttim.

GNUbuntu

Önce Saygı...

cafenetland

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 11 Kasım 2010 - 19:12:58
Alıntı yapılan: cafenetland - 11 Kasım 2010 - 14:25:32
duzelttim.

Eyvallah. Adres satırına yanlışlığınan fazladan ttp// eklenmiş haberin olsun :)

hehehe bir linkin bu kadar sorun cikaracagi aklima gelmemisti. ama tabi hepsi benim dikkatsizligimden

yine tesekkurler :)