[Çözüldü] Ubuntu kurarken bir bölümleme sorunu

Başlatan xxx3, 25 Kasım 2008 - 01:44:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

arkadaşlar diskimi yeni bölümledim  ubuntu için c sürücüsünden 20 gb alan ayırdım buraya kadar normal yalnız 4 bölümden başka bölüm oluşturamadıgımız için swap alanını belırleyemıyorum yardımcı olursanız sevinirim bölümler resimdeki gibi

[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/6282/taylantu9.th.jpg[/img][IMG]http://img521.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Çağlar

Resmi göremedim @xxx3 bir düzeltirseniz iyi olur. Thumbail for forums 1 den seçmeniz gerek.
We got a badass over here!

xxx3

pardon ubuntudan ancak xp'ye  geçebildim  :D ubuntuda sorun olduda

Çağlar

İşte bu cevap benim yazımda(Bkz. Sudo dergisi 1. sayı 27. sayfa sonu) :) Şimdi 4 e kadar bölümleri ilk 3 bölüm birincil sonrası ek şeklinde ayarlıyoruz. Yani bölümlerken ki sizde iş işten geçmiş birincil birincil birincil sonrasını da ek ek ek yapıyoruz ve bunlardan birine swap veriyoruz. Tekrar bölümlemeniz şart gibi.

xxx3

bu sefer nasıl düzenlemeliyim hocam hemen dergiye bakıyorum bir yandan siz ne önerirsiniz nasıl bir yol izlemeliyim

Çağlar

xxx3

tamam hocam teşekkürler yapmaya çalışacam benim için işin kötü tarafı bir kısmı yalnış yaparsam ta xp'yi yeniden kurmak zorunda kalmam çünkü xp cdsi elimde yok ve yalnızca fabrika ayarlarına çevire biliyorum bilgisayarımı

Çağlar

Deneyin bakalım kolay gelsin size yanlız hoca değilim amatörüm kesinlikle :)

heartsmagic

Ek derken uzatılmış bölümü kast ediyoruz tabi. Bir disk sadece dört birincil bölüm içerebilir. Ancak dördünü de birincil yaparsan başka bölüm açamazsın. Üç bölümün birincil olması lazım, ardından bir tane uzatılmış bölüm açıp, bunun altında istediğin kadar mantıksal sürücü oluşturabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx3

Alıntı yapılan: Çağlar - 25 Kasım 2008 - 02:49:45
Deneyin bakalım kolay gelsin size * yalnız hoca değilim amatörüm kesinlikle :)

Kusura bakmayın ağız alışkanlığı  :D yalnız ben bir türlü beceremedim şimdi bu üç bölümü birincil alan nasıl yapıcaz format çekmeden yerlerini değiştirmeden birazcık araştırdım dergiyide okudum fakat anlayamadım  :(
birde ondan sonra nasıl mantıksal sürücü oluşturuyoruz biraz acemiyim bu hard disk bölmede

heartsmagic

Sen üç tane bölüm oluştur, dördüncü için yer bırak. Dördüncüyü oluştururken Uzatılmış - Extended gibi bir ibare bul ve onu seç. Ardından o uzatılmış bölümün içinde ihtiyacın kadar mantıksal bölüm aç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx3

Evet hallettim ve bu satırları ubuntudan yazıyorum teşekkür ederim  :D

not:konuyu isterseniz kilitleyebilirsiniz  ;D