Reget ya da Getright benzeri program için para ödemeye hazırım!

Başlatan PrimaryMaster, 24 Kasım 2008 - 21:31:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PrimaryMaster

Sevgili arkadaşlar,

8.04'den bu yana Ubuntu ile kendi çapımda haşır neşirim. Ses kartı, ekran kartı v.b. birçok derdime çare buldum ama şu download manager olayına bir türlü çare bulamamaktayım. Denediğim programlar şunlar:

Gwget
Downloader 4 X
Aria
wget
Kget

Easynews üyesiyim ve XP/Vista üzerinde Regetdx kullanarak burdan ÇATIR ÇATIR download edebilmekteyken şu anda yukarda saydığım programlardan sadece Kget ile download edebiliyorum. Onda da parçala-indir yapmadığı için 400kb/sn hız yerine 30 kb/sn hızla ancak indiriyorum.

Wine ile Reget DX 4.2/5 küsur falan denedim. Her ikisinde de program çakıldı.

Allah rızası için biri işe yarar bir tavsiyede bulunsun. Onca abuk subuk program hizmetimize amade iken bir tane adam akıllı iş gören downloader yok mudur yahu???

Teşekkürler.

PrimaryMaster

Ha bu arada... Downthemall diyecek olan varsa, biliyorum, beş para etmez... çakılıp duruyor ve download listemdekileri kaybediyor... 8.10 intrepid ibex kullanmaktayım...

Bu Aria'da mı bir mallık var bende mi bilemedim... Programa parçala indir diyorum.. Parçalamasına parçalıyor... ama parçaladığı dosyanın parçalarını bir bir indiriyor... her ne kadar start all desem de o 8'e böldüğü dosyanın parçalarını birer birer indirmekte ısrar ediyor... çıldırmak işten değil...

Downloader 4 X ise indirmek istediğim link https olmamasına ve user/password kombinasyonu girmeme rağmen bana "file not found" hatası veriyor... Aynı linkten Kget yavaş da olsa indirmeyi becerebiliyor ama...

unforgiven

Linux for human beings..

heartsmagic

Easynews nedir bilmem, senin aria ne alemde onu da bilmem ancak ben aria'dan son derece memnunum. Zamanında  4mbit'lik bağlantımı sonuna kadar kullanıyordu. İstedğin şeyleri aria'yı inceleyerek yapabilirsin. Sabit bir başlığımız bile mevcut bu konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

extremebrutal

Çağlar

We got a badass over here!

matafleur

Eğer sen para ödemeye hazırsan ben arianın üzerine istediğin özellikleri karşılayabilecek bir arayüz hazırlamaya hazırım ((((:

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: matafleur - 25 Kasım 2008 - 05:54:07
Eğer sen para ödemeye hazırsan ben arianın üzerine istediğin özellikleri karşılayabilecek bir arayüz hazırlamaya hazırım ((((:

Yakında açık kaynak mühendisliği diye bir branş çıkarsa hiç şaşırmam.

Sadalmelik

wmware ya da virtualbox üzerinden xp kullanabilirsiniz eğer download programlarından memnun değilseniz.Bu da bir alternatif çözüm yoludur.

unforgiven

Multiget programı da Flashget'in yapabildiklerini yapabilen ve hatta arayüz olarak çok benzeyen bir program.

http://multiget.sourceforge.net/
Linux for human beings..

PrimaryMaster

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. Hepsini tek tek inceleyeceğim. Sorunun "bende" olduğunu sanmıyorum. Download manager kullanamayacak kadar beceriksiz olmadığımı düşünüyorum. Aria dediğim gibi dosyaları chunk'lara bölmesine rağmen tek tek indirmekte ısrar ediyor. Bunu değiştirecek bir ayar göremedim.

VMWare de aklıma yattı. Böylece alışık olduğum Reget DX'i kullanabilirim Ubuntu'dan çıkmadan... Basit çözüm ama benim aklıma gelmemişti. O kadar kilitlenmişim ki hedefe.. Teşekkür.

Multiget ve Fatrat'in özellikleri benim işimi görecek gibi. Deneyeceğim.

Nedense ingilizce ubuntu forumlarında kimse bu programlardan bahsetmedi sorduğumda. Herkes tutturmuş flashget+wget diye. Tekrar teşekkürler, çok yardımcı oldunuz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: PrimaryMaster - 26 Kasım 2008 - 10:40:46
Aria dediğim gibi dosyaları chunk'lara bölmesine rağmen tek tek indirmekte ısrar ediyor. Bunu değiştirecek bir ayar göremedim.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3229.0.html başlığından alıntı:

Alıntı YapKod:

-j X

X yerine yazacağımız rakam, aynı anda kaç dosya indireceğini belirtir. Varsayılan değeri 5'tir.

İstediğin bu değil mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

@PrimaryMaster, buyur burada para vererek istediğin programı yaptırabilirsin.

esrama

Benim anlamadığım neden hala paralı program önerileri geliyor ?! Problem PrimaryMaster ın bilgisayarında değilmi ? Bende diğer programları denedim hepsi parçalara bölüp gayet hızlı indiriyor.. (sadece bende değil çoğu linux kullanan pc lerde denedim) Sorun bilgisayarda diye para vermeye lüzüm yok bence. Alacağın rpogramda çalışmayabilir ... ama tabi yine isteğinize bağlı .... Herkes özgür !

FACTOR2