Film izleme sorunu

Başlatan batucan72, 23 Kasım 2008 - 17:26:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batucan72

Arkadaşlar ne yazıkki filmleri bir türlü izleyemiyorum. Vlc player bile indirdim yine izleyemiyorum. Filmi atıyorum içine kendi kendine kapanıyor. Ne yapabilirin?

OKAN

Kodekleri yükledin mi?

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

zoyaist

Vlc de, bende de benzer bir problem olmuştu. Sonra, sanırım, "ekle/kaldır" (synaptic de olabilir) dan "mp3" ve "mpeg" diye arattırmıştım. Çıkan tüm paketleri depolardan yüklemiştim. Sorun çözülmüştü. Denediniz mi?
Linux For All

xwes

Alıntı yapılan: aoyilmaz - 23 Kasım 2008 - 17:29:17
Kodekleri yükledin mi?

arkadişin dedigi gibi bu komutla kodekleri kurdurun sonra da (bence) depolardan smplayeri indirip kurun, muhtemelen en memnun kalacaginiz player olacaktir. Tam film izlemelik.. :)

Gimp Uzmanı

smplayer kullanın. Ayrıca kodekleri yükleyin. Program Ekle/ Kaldır'da Gstreamer diye aratıp gerekli codecleri yükleyiniz.

batucan72

Kodekleri yükledin mi?

üsteki kodu terminale yazıyorum ama pasaword istiyor bir türlü şifreyi giremiyorum nasıl olacak. Ha bu arada smplayeri yükledim bu seferde görüntü yok

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: batucan72 - 23 Kasım 2008 - 21:12:13
Kodekleri yükledin mi?

üsteki kodu terminale yazıyorum ama pasaword istiyor bir türlü şifreyi giremiyorum nasıl olacak

Zaten şifre girerken gözükmez siz şifrenizi girip enter tuşuna basınız.

batucan72

çok teşekkür ederim gimp uzmanı ve diğer arkadaşlar.

Arkadaşlar bir hata oluştu hata mesajı söyle Error: Brokencount>0 ne demek bu anlayamadım kodekleri kurduktan sonra böyle oldu

btermeli

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

othking

bende filmleri full ekran yapınca mavi ekran çıkıyor görüntü yok ses var. programı kapatamıyorum bilgisayarın fişini çekmem gerekiyor yardım edermisiniz?  restricted extras, smplayer ve gstreamer codecleride kurulu

ironic

video çıktısı ile (veya çözücü (kodek) çakışmasıyla ) ilgili olabilir. Hangi oynatıcıyı ve video çıktısını kullanıyorsunuz?

othking

mplayer kullanıyorum ama video çıktısı konusunu anlamadım. kusura bakmayın linux konusunda çok yeniyim

othking

bu arada restricted extrası tekrar yüklemeyi denedim ve

E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt-get -f install' komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (veya bir çözüm belirterek). 

hatası verdi. ne yapmalıyım?

Gimp Uzmanı

smplayer kullanın.
sudo apt-get install smplayer

Memnun kalacağınıza eminim.

othking

sm playerı yükledim bu seferde vidyoyu tam ekran açınca mavi ekran geliyor ve bilgisayar kitleniyor. kapatmak için fişini çekmem gerekiyor

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: othking - 03 Aralık 2008 - 14:32:52
sm playerı yükledim bu seferde vidyoyu tam ekran açınca mavi ekran geliyor ve bilgisayar kitleniyor. kapatmak için fişini çekmem gerekiyor

video çıkışını değiştirin sorun çözülür.

othking

video çıkışını nasıl değiştirebilirim? birde çıkış modu filan varsa hangi moda değiştirmem lazım?

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: othking - 03 Aralık 2008 - 14:43:06
video çıkışını nasıl değiştirebilirim? birde çıkış modu filan varsa hangi moda değiştirmem lazım?
Smplayeri açın
Seçeneklerden özelliklere tıklayın. Orada video çıktılarını göreceksiniz. X11'i deneyin. Bakalım ne olacak.

othking

hallettim video çıktısını x11 e getirdim tam ekran izleyebiliyorum ama tam ekranda film boyutu büyüüyor sadece çerçeve ekliyor. filmi izlerken sağ tıklayıp boyutu büyüt dedim olmadı aspect ratio oranlarını değiştirdim yine bir değişiklik yok bu konuda da yardım edebilirmisiniz? cehaletimle sizide kanser ettim heralde  :)

erginemr

Alıntı yapılan: othking - 03 Aralık 2008 - 14:59:56
hallettim video çıktısını x11 e getirdim tam ekran izleyebiliyorum ama tam ekranda film boyutu büyüüyor sadece çerçeve ekliyor. filmi izlerken sağ tıklayıp boyutu büyüt dedim olmadı aspect ratio oranlarını değiştirdim yine bir değişiklik yok bu konuda da yardım edebilirmisiniz? cehaletimle sizide kanser ettim heralde  :)

Şu konu yardımcı olabilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2009

...diyecektim ki, zaten oraya da yazmış olduğunuzu gördüm.