partial upgrade VS update manager ?

Başlatan guardian, 23 Kasım 2008 - 13:28:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guardian

# do-release-upgrade -d

ile intrepid'e yükseltmek için ne boyutta paket boyutuna ihtiyacım olduğuna bakmak istedim.. (~950 MB)

fakat sources.list dosyamdaki hardy metinleri intrepid'e dönüştürülmüş. sources.list.Upgrade adında eski hardy versiyonunun yedeğinin alındığını sonradan farkettim.

Bunu farketmeden önce sistem "partial upgrade" yapmamı istedi fakat partial upgrade ilk aşamasında hata veriyordu, yanlışlıkla paketleri yüklemeye başlayıp iptal etmiştim sanırım bundan kaynaklanan bir sorun oluştu. Şuan toplam ~950 MB boyutundaki paketleri partial upgrade ile değil update manager ile indiriyorum.

Umarım bir sorun yaşamam. Ancak önlem olması açısından sorayım partial upgrade ile yapılan işlemlerin update manager'ından farkı nedir? Nasıl bir sorun yaşayabilirim? Tahmini olan var mı?

guardian

guncelleme tamamlandi.

ancak gordugunuz uzere turkce karakter sorunum var. henuz duzeltemedim cunku keske tek sorun bu olsaydi. suan 800*600 cozunurlukteyim.

sistem acilisinda ekran gidip gidip geliyor ve sistem dusuk grafik modda aciliyor.

update manager i actigimda partial upgrade uygulamam isteniyor fakat partial upgrade hata verip sonlaniyor. bende konsoldan
apt-get dist-upgrade
yaptim suan tahmini 1 saat daha surecek olan bir download islemini beklemekteyim.

anlamadigim sey zaten 1 saat kadar suren yaklasik 950MB boyutunda bir paket guncelleme yaptim. Bu 2. paketler farkli paketler mi (soru isareti)

sorunlari tam olarak cozemedim fakat xorg da problem olustugu kesin. Gelismeleri bildirecegim..

guardian

şuan en yaptığım dist-upgrade işlemi sonucu neredeyse sorunsuz intrepid kullanmaktayım..

ancak nvidia ekran kartımda bir problem çıktı şuan yeniden sürücüsünü tekrar güncellemeye çalışıyorum..

sanırım an itibariyle başardım, yazıyı yazarken nvidia bilgisi geldi system tray alanına..

güncelleme: şuan ekran kartım yüklendi. Ancak yüklenen paketin tavsiye edilen daha yeni bir versiyonu daha bulunuyormuş. Onu yüklemeyi deneyeceğim..

güncelleme 2: şuan tamamen sorunsuz şekilde intrepid kullanıyorum.

ve forumda diğer kullanıcıların yavaşlık konusundaki eleştirilerine katılıyorum. Hardy'e göre biraz daha yavaş.. Bunun dışında daha fazla yorum yapabilmek için bir müddet kullanmam gerekiyor...

heartsmagic

Güzel bir başlık olmuş, adım adım okudum :)
Sorun kalmadığına sevindim. Ancak acaba yavaşlığın sebebi nedir? Benim gördüğüm temiz Intrepid Kurulumunda bir yavaşlık yok. Belirgin bir yavaşlık mı? Kimse örnek vermemiş, uygulamalar mı yavaş?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

guardian

haklısın biraz detay vermek daha açıklayıcı olacaktır..

Benim yavaşlığı en fazla farkettiğim nokta, açılışta login ekranından sonra masaüstünün tamamen yüklenmiş olduğu zaman arasındaki dilim ve bazı metin dosyalarını sağ tıklama ile gedit ile açtığımda Hardy'e göre bariz bir zaman farkı var..

Tabi bu yavaşlık benim donamımından kaynaklanıyor olabilir. Özellikle ekran kartı ayarlarım üzerinde boş bir zamanımda oynamak istiyorum. Fakat şuan sistemimi kullanabiliyorken bugün bu güncelleme nedeniyle aksattığım işlerime adapte olmalıyım :)

Bunlar dışında gözüme çarpan önemli bir yavaşlık olmadı..

heartsmagic

Ben de bu kadar detaylı bakmamıştım olaya. Acaba güncelleme ile olan bir problem mi yoksa sıfırdan kurulum yapan arkadaşlar da yaşıyor mu bu problemleri?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lseker

Login ekranından sonra Masaüstü yükleninceye kadar geçen zaman aralığı bencede Hardy'e oranla biraz fazla ancak ancak uygulamalarda bariz bir yavaşlık yaşamadım sıfırdan kurulum yapmış biri olarak. Ati 9200 ekran kartım olmasına rağmen sorunsuz -Bluetooth dışında- bir Intrepid kullanıcısıyım.  :)
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.