8.10 kullanmalı mıyım?

Başlatan kuleyni, 23 Kasım 2008 - 11:57:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

Arkadaşlar merhaba.Uzun zamandır ubuntu üzerinden ubuntu türkiye ye bağlanamıyordum.Sonunda modemi değiştirdim.Kablosuz ağ kartı aldım.Nihayet şimdi sorunsuzca burdayım.Bişey sormak istiyorum.Ben 8.04 kullanıyorum.8.10 çıktı.8.10 hakkında kablosuz desteği falan filan iyi diyorlar.8.10'a geçeyim mi?8.10'un alpha sında donanım yakma sorunu varmış galiba.Bu sorun tam olarak giderilmiş mi?Ayrıca dergi herkese hayırlı uğurlu olsun.Çok beğendim.Dergi sayesinde birçok Ubuntu kullanıcısı edineceğimizden eminim.

acemiyim91

Alıntı yapılan: kuleyni - 23 Kasım 2008 - 11:57:41
Arkadaşlar merhaba.Uzun zamandır ubuntu üzerinden ubuntu türkiye ye bağlanamıyordum.Sonunda modemi değiştirdim.Kablosuz ağ kartı aldım.Nihayet şimdi sorunsuzca burdayım.Bişey sormak istiyorum.Ben 8.04 kullanıyorum.8.10 çıktı.8.10 hakkında kablosuz desteği falan filan iyi diyorlar.8.10'a geçeyim mi?8.10'un alpha sında donanım yakma sorunu varmış galiba.Bu sorun tam olarak giderilmiş mi?Ayrıca dergi herkese hayırlı uğurlu olsun.Çok beğendim.Dergi sayesinde birçok Ubuntu kullanıcısı edineceğimizden eminim.

Bende geçmek istiyordum ama donanım yakma mı dedin sen? :o

kuleyni

Çağlar

Şahsen bende hiç birşey yakmadı ve 8.10 kararlı sürümüne geçen hiç kimseden duymadım böyle bir şey.
We got a badass over here!

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

kuleyni

Şimdi geçmek istiyorum ama insan risk almak istemiyor hele konu donanım olunca.

Çağlar

Ya gerçekten problemsiz korkmayın ben çok kişiye yükledim.
We got a badass over here!

Sherlock Holmes

Ayriyetten ne gibi durmlarda hasar verdiğide meçhul.
Sistemi yükler yüklemezmi yakmış yani napmışlarda yani...... nasıl?
Donanım uyumsuzluğu demişler,acaba Ubuntumu donanıma uymamış yoksa donanım Ubuntu'yamı uymamış.

kuleyni

Ben emin olamıyordum yüklesem mi yüklemesem mi diye.Sizin cevaplarınıza göre artık gönül rahatlığıyla yükleyebilirim.

ironic

Çalışan (live) CD ile 8.10 'u deneyebilirsiniz. Bağlantı sorunu olacağını sanmıyorum. Bu konuda birçok düzeltme yapıldı. 

heartsmagic

Sorun Ubuntu sorunu değil de kerneldeki bir sorundu yanlış hatırlamıyorsam ve evet gerçekti. Ne yazık ki o yazıda anlatılanların doğruluk payı var. Fakat bu olaydan etkilenmek için iki şeyin olması gerekiyor:

1. Orada bahsi geçen donanıma sahip olmak.
2. Güncellemenin yapılmamış olması.

Eğer birinci seçenektete değilsen hiç korkmana gerek yok. Fakat o donanım sende olsa bile muhtemelen güncelleme yapılmıştır. Fakat mesul olmak istemem, eğer donanıma sahipsen araştırma yapmak en güzeli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pavel

arkadaşlar ubuntu'nun donanım yakması doğruysa bile bu alpha sürümü için geçerli.bence sorun giderilmiştir. yoksa 8.10 sürümü yayınlanmazdı herhalde.
Şeytan ayrıntıda gizlidir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Kasım 2008 - 22:42:37
Sorun Ubuntu sorunu değil de kerneldeki bir sorundu yanlış hatırlamıyorsam ve evet gerçekti. Ne yazık ki o yazıda anlatılanların doğruluk payı var. Fakat bu olaydan etkilenmek için iki şeyin olması gerekiyor:

1. Orada bahsi geçen donanıma sahip olmak.
2. Güncellemenin yapılmamış olması.

Eğer birinci seçenektete değilsen hiç korkmana gerek yok. Fakat o donanım sende olsa bile muhtemelen güncelleme yapılmıştır. Fakat mesul olmak istemem, eğer donanıma sahipsen araştırma yapmak en güzeli.

Evet, kernelle ilgiliydi. Ama Ubuntu'ya mâl edilmişti.