usb kart okuyucu

Başlatan jawes, 18 Kasım 2008 - 21:56:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jawes

arkadaşlar benım pc neden bu aralar  1 gb lık  hafıza kartlaını hıç okumuyor

1gb ustu ve altını  okuyor ama 1 gb ye gelsıgı zaman  nuh dıyo peygamberde dıyo ama 1gb demıyor
sorunun nerden kaynaklandıgını bılsem keşke 

ılgılenırsenız  sevınırım
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

heartsmagic

İlginç bir problemmiş, sadece 1GB'lik kartları okumuyor yani?
Kart neydi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bluecem

piyasada bulunan kingston diye geçen çakma 1gb kingstonlar var.hani migrosta falan dökme satılıyor onlardan.işte onlarda çok problem oluyor.başka markalarda problem yaşıyor musunuz? ve denediğiniz kartların markası nedir?

umutubuntu

Alıntı yapılan: bluecem - 20 Kasım 2008 - 13:29:13
piyasada bulunan kingston diye geçen çakma 1gb kingstonlar var.hani migrosta falan dökme satılıyor onlardan.işte onlarda çok problem oluyor.başka markalarda problem yaşıyor musunuz? ve denediğiniz kartların markası nedir?
@bluecem
Bahsettiğiniz konu hakkında biraz daha düşünerek yanıt vermelisiniz. 16 yıldır perakende sektöründe çalışmaktayım ve Mİgros sizin çakma diye tabir ettiğiniz ürünleri 54 yıllık geçmişinde satmamıştır.Bahsettiğiniz ürün orjinal Kingston ve bende şu anda Mİgros'tan aldığımı uzun zamandır hiç bir sorun yaşamadan  kullanmaktayım.
Elektronik bir aleti Sony bile alsanız arızalı çıkma ihtimali mevcut, elektronik ürünler piyasaya sürülmeden önce Sanayi ve Ticaret Bakanlığının onayı ve en az 2 yıl garanti mecburiyeti ile dağıtılmaktadırlar.

jawes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Kasım 2008 - 23:00:44
İlginç bir problemmiş, sadece 1GB'lik kartları okumuyor yani?
Kart neydi?

valla 3-4 tane denedım markalarıda değişikti aralarında mıcro yanı mını tabırı ıle anılan kuçuk
olanı bıle okumuyor yanı sorun sıstemde gızlı  kartlarda bı sorun oldugunu sanmıyorum

HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

jawes

arkadaşım  bılıp bılmeden sende bıraz onyargılı olarak fazla acele edıyorsun  sankı karalama kampanyası varmış gibi  bu gibi mesajları okurken  biraz daha düşün taşın bilgin varsa  cevap  yada yorum yaparsın 

yaklaşık 1 yıldan beri linux camiasında  bulunmaktayım  ve kesinlikle ön yargının yanlış
olduğunu en başta anladım
bu yuzden yazdıklarımıza dıkkat etmelıyız ucu başkasını rahatsız edebılır haklı yada haksız

heartsmagic

@jawes, @umutubuntu bilgisi dahilinde yazmış zaten cevabı.

Sorun elbette sistemden kaynaklanıyor olabilir, bana garip gelen aynı türdeki farklı boyuttaki kartlar için bir eleme yapması. Hani SD veya XD farkı olsa anlarım da, boyut farkı garip geliyor.

jawes

sen bide bana sor   sankı  dışlanıyormuş hissi veriyor

heartsmagic

Sanal ortamda yazıları okurken ben öncelikle ılımlı gözle bakmaya çalışırım. Zira mimikleri göremediğimiz için yazanın tam olarak nasıl kendisini ifade ettiğini bilemem. Hani gülücük falan da kullanılmayınca olay iyice karışır. Sen kendini dışlanmış hissetme. @umutubuntu yanlış bildiğin bir şeyi, cidden bilgisi dahilinde (ki kendisi bu konuda son derece güvenilirdir) düzeltmeye çalışmış. Ortada mimikler olmadığından haklı olarak sen de biraz ciddi olarak algılamışsın meseleyi. Emin ol @umutubuntu kimseyi dışlamayacak kadar iyi niyetli birisidir.

Keşke sorununu çözebilsek ancak problem cidden çok garip. Ne olarak araştıracağımı bile kestiremiyorum şu an.

umutubuntu

Alıntı yapılan: jawes - 23 Kasım 2008 - 22:13:43

arkadaşım  bılıp bılmeden sende bıraz onyargılı olarak fazla acele edıyorsun  sankı karalama kampanyası varmış gibi  bu gibi mesajları okurken  biraz daha düşün taşın bilgin varsa  cevap  * ya da yorum yaparsın 

yaklaşık 1 yıldan beri linux camiasında  bulunmaktayım  ve kesinlikle ön yargının yanlış
bu yuzden yazdıklarımıza dıkkat etmelıyız ucu başkasını rahatsız edebılır haklı * ya da haksız
Yapılan yorumun benim için yazılıp yazılmadığını anlayamamıştım, keza @heartsmagic'in dediği gibi ortada ifade yok, @ işareti yok, benim mesajıma yazılan yorum olduğunu belirtecek alıntı yok.

Amacım kimseleri dışlamak değil, ancak insanların forumlarda yazanlara ne kadar tamah ettiğide aşikardır.

Kendim, bildiğim bir konu üzerinden yorumda bulundum ve bu donanım ile ilgiliydi. Ben demiyorum ki Ubuntu'da problem yoktur diye, sonuçta Ubuntu makinadan kalıp halinde çıkan bir ürün değil ve tamir durumu donanımdan daha hızlı ve yüksektir.

Forumda amacım kimseyi dışlamak,küçük düşürücü laflar sarfetmek değil ve bu şekilde algılandıysam özür diliyorum.

Sevgilerle.

bluecem

Alıntı yapılan: umutubuntu - 20 Kasım 2008 - 14:21:41
@bluecem
Bahsettiğiniz konu hakkında biraz daha düşünerek yanıt vermelisiniz. 16 yıldır perakende sektöründe çalışmaktayım ve Mİgros sizin çakma diye tabir ettiğiniz ürünleri 54 yıllık geçmişinde satmamıştır.Bahsettiğiniz ürün orjinal Kingston ve bende şu anda Mİgros'tan aldığımı uzun zamandır hiç bir sorun yaşamadan  kullanmaktayım.
Elektronik bir aleti Sony bile alsanız arızalı çıkma ihtimali mevcut, elektronik ürünler piyasaya sürülmeden önce Sanayi ve Ticaret Bakanlığının onayı ve en az 2 yıl garanti mecburiyeti ile dağıtılmaktadırlar.

Alıntı sahibi: bluecem üzerinde 20 Kasım 2008, 01:29:13 ÖS

arkadaşım  bılıp bılmeden sende bıraz onyargılı olarak fazla acele edıyorsun  sankı karalama kampanyası varmış gibi  bu gibi mesajları okurken  biraz daha düşün taşın bilgin varsa  cevap  * ya da yorum yaparsın

bu yuzden yazdıklarımıza dıkkat etmelıyız ucu başkasını rahatsız edebılır haklı * ya da haksız

Öncelikle hiçbir şekilde karalama kampanyası veya bilip bilmeden gibi ifadeleri kabul etmediğimi belirtmek istiyorum.Aranızda sanırım ismi geçen şirketlerde çalışan arkadaşlar da var isme hakaret ettiğimi düşünüyorlarsa onlardan özür dilerim ama böyle * bir şey söz konusu değil.Neyse yaklaşık 11 yıldır server sistemlerinde ve 7 yıldır linux camiasında bulunmaktayım.Ve Unix sistemlerden uzmanlaşmış biri olarak ve sırf sizin gibi arkadaşların yazacağı seviyesiz ve de dışlayıcı yorumlar sebebi ile linux forumlarına katılmak istemiyorum. Birebir yaşamış olduğum orjinal olmayan ve işim gereği hadi şirket ismi vermeyelim ... gibi birçok firmadan almış olduğum yüzlerce kartlarda çıkan problem sebebi ile sadece yardım amaçlı yazdığım bir yazının bu denli çarpıtılması beni çok üzdü. Penguen etiketli kaydımın sebebi henüz yeni kayıt olmamdır foruma.Aslında 5 yıldır Ubuntu üzerinde çok ciddi çalışmalarım vardır.Hatta şu an Şirketimde 120 ubuntu client kullandırmaktayım.Neyse çok da iyi gidiyor herhalde saçma yorumlar gelmez derken Ubuntu Türkiye'de böyle cevaplar beni tekrar soğuttu. "bılıp bılmeden" ki arkadaşlar benim ne bilip ne bilmediğimi nerden biliyor onu da bilmiyorum ya herneyse.Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Not: "Aslında yorum yazmazdım ama sadece Ubuntu Türkiye'ye bunu yakıştıramadım"

umutubuntu

Yorumlarımızda seviyesizlik ve dışlama sözkonusu değildir, üstte yazılan mesajlardada açıkça anlatılmıştır.
Bir ürüne ÇAKMA derken düşünmek gerekiyor ki diğer insanlar bu yorum üzerinden etkilenmesinler diye.
Kısaca marka verirken dikkat etmek gerekiyor.

bluecem

Alıntı yapılan: umutubuntu - 24 Kasım 2008 - 11:38:05
Yorumlarımızda seviyesizlik ve dışlama sözkonusu değildir, üstte yazılan mesajlardada açıkça anlatılmıştır.
Bir ürüne ÇAKMA derken düşünmek gerekiyor ki diğer insanlar bu yorum üzerinden etkilenmesinler diye.
Kısaca marka verirken dikkat etmek gerekiyor.

Mağazalardan birebir "çakma" ürün satılmıştır iadesi ve şikayeti gerekli birimlere tarafımdan yapılmıştır. Arkadaşlar "bilip bilmeden" yorum yapmayın lütfen. Ben de perakendecilik sektöründe yıllarca hizmet verdim. Her şeyin orjinal olduğunu mu sanıyorsunuz? Lütfen bir forum yöneticisine yakışmıyor bu tarz yorumlar. Link vermek yanlış olur ama şikayet sitelerini açıp biraz okuyun gözlerinize inanamayacaksınız şirketlerin ve mağazaların yaptığı yanlışlıkları ve bunlara gelen şikayetleri okuyunca. Sorun şirket, sahte mal veya siz biz değiliz.Sorun arkadaşın kartını okutamama sorunu. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bana değil o arkadaşa cevap yazsın.

umutubuntu

Peki, haklısınız.
Forum yöneticisi olarak benim tarzım bellidir.
Konuyu daha fazla uzatmadan bana yakışmayan yorumlar yapmayım.
İlgili kartı kullanan veya aynı sorunu yaşayıp çözümünü üreten arkadaşlar varsa konuyu saptırmadan devam edelim.

bluecem

Alıntı yapılan: umutubuntu - 24 Kasım 2008 - 12:05:41
Peki, haklısınız.
Forum yöneticisi olarak benim tarzım bellidir.
Konuyu daha fazla uzatmadan bana yakışmayan yorumlar yapmayım.
İlgili kartı kullanan veya aynı sorunu yaşayıp çözümünü üreten arkadaşlar varsa konuyu saptırmadan devam edelim.

Kesinlikle size yakışan ve olması gereken bu teşekkür ederim.

heartsmagic

@bluecem ben de bir yönetici olarak bundan sonra herhangi bir firmanın malları hakkında yorum yaparken daha seviyeli olmanı rica ediyorum.
Ayrıca belirteyim ki Ubuntu Türkiye'ye bir şeyi yakıştırmadan önce kendi yorumlarımızı sınamalıyız. Kaldı ki her yöneticinin fikri kendisini bağlar, Ubuntu Türkiye'yi değil. Ancak bilinmesini isterim ki bunu söylerken @umutubuntu haksız demiyorum.

bluecem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Kasım 2008 - 13:58:09
@bluecem ben de bir yönetici olarak bundan sonra herhangi bir firmanın malları hakkında yorum yaparken daha seviyeli olmanı rica ediyorum.
Ayrıca belirteyim ki Ubuntu Türkiye'ye bir şeyi yakıştırmadan önce kendi yorumlarımızı sınamalıyız. Kaldı ki her yöneticinin fikri kendisini bağlar, Ubuntu Türkiye'yi değil. Ancak bilinmesini isterim ki bunu söylerken @umutubuntu haksız demiyorum.

Arkadaşlar konu uzadıkça uzuyor. Buradan şunu anlıyorum ki bahsi geçen firmayı çok seviyor herkes. Galiba herhangi bir yanlışıyla karşılaşmadı sanırım bu kişiler. "çakma" kelimesi sadece samimi yazılmış bir kelime idi ki o da doğrudur. Ben konu kapansın diye uğraşırken ve bütün sorunlar çözüldü derken hala bu tip gereksiz yorumlara cevap yazma ihtiyacı hissediyorum. Bende sizin yaptığınız gibi burda şirketimde çalışan bütün ekibime söyleyeyim bu konu ve başka başlıklar üzerine türlü yorumlar yapsınlar, beni desteklesinler, ki bu forumda da bir sürü ekibimden üye var. Onlarda yazıp çizip sizi karalasınlar ve forum böylece kirlensin olur mu? Atışma ve tartışma dolu "konudan bağımsız" bir sürü mesajlar olsun ne güzel olur o zaman. Ben böyle birşey yapmak yerine ekibim ve kendim olarak bu forumu terk etme kararı alıyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Hoşçakalın!

heartsmagic

Siz de hoşçakalın, ancak olur da merak edip geri dönersin diye ben cevap vermiş olayım. Kimse ekip toplayıp da birilerini desteklemiyor burada. Sen nasıl ki, bir kişinin cevabı yüzünden tüm Ubuntu Türkiye'yi suçluyorsan ben de gelip sana yorum yaparken daha dikkatli ol deme hakkına sahip oluyorum bu durumda.

Kimse bir marka sevdalısı değil, böyle düşünmen bile çok garip olmuş. Her markanın falsosu olabilir ki biz de zaman zaman eleştiri yapıyoruz. Kaldı ki seni karalama kampanyası ile suçlayan Ubuntu Türkiye ekibi değil, kullanıcılarımızdan biridir. Eğer o da böyle bir hisse kapılmışsa bizim söyleyecek bir şeyimiz yok.

jawes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Kasım 2008 - 23:37:23
Sanal ortamda yazıları okurken ben öncelikle ılımlı gözle bakmaya çalışırım. Zira mimikleri göremediğimiz için yazanın tam olarak nasıl kendisini ifade ettiğini bilemem. Hani gülücük falan da kullanılmayınca olay iyice karışır. Sen kendini dışlanmış hissetme. @umutubuntu yanlış bildiğin bir şeyi, cidden bilgisi dahilinde (ki kendisi bu konuda son derece güvenilirdir) düzeltmeye çalışmış. Ortada mimikler olmadığından haklı olarak sen de biraz ciddi olarak algılamışsın meseleyi. Emin ol @umutubuntu kimseyi dışlamayacak kadar iyi niyetli birisidir.

Keşke sorununu çözebilsek ancak problem cidden çok garip. Ne olarak araştıracağımı bile kestiremiyorum şu an.

bu konunun uzamasının bır tek sebebi heartsmagic arkadaşımın  yazdığı bu mesajda saklı çünkü ben mesajımda  dışlanıyorum dememin sebebi  heartsmagic in yazdığı  boyut farkı  mesajı için  o kelimeyi kullanmıştım
ama ne yazıkkı  yanlış anlaşılmış ve uzucu olaylara ve belkıde başka arkadaşlarımızın kalbi kırıldı benım  yuzumden  arkadaşlar bu yanlış anlaşılma yuzunden  herkesten özur dilerim

bluecem      sırf sizin gibi arkadaşların yazacağı seviyesiz ve de dışlayıcı yorumlar sebebi ile linux forumlarına katılmak istemiyorum.

demişsin

bu forumda bılınkı kımse sevıyesiz  konuşmaz hele lınux u benımsemış olan bir kımse bılmem eyrılma kararını etkılermı