Cairo dock paneli 3d yapmak

Başlatan zulfikar, 18 Kasım 2008 - 19:41:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

Arkadaslar cairo dock u nasil 3d yapacagim bilgisi olan varmi. Bir cozum bulamadim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Xenophobia

zulfikar

Cairo dock paneli 3b olmuyor suradaki gibi, gerci burada kullanilan awn ama fikir vermesi acisindan yararli olur.
Bende 3b ekran karti suruculeri kuru oldugu halde cairo dock panelini bir turlu resimdeki gibi yapamadim. Dikdortgen seklinde kaliyor. Ubuntu forums da da bahsi gecmis ama ben birsey anlayamadim suradan bakabilrisiniz.

Xenophobia

Cairo-dock a sağ tıklayıp Configure kısmına girdikten sonra Personnalisation kısmındaki ilk seçenek içerisinde temalar var.Bu temalardan hoşuna gideni seçebilirsin. Buradaki sistemi ben SuSE üzerinde ayarlamıştım. İçerisinde cairo kelimesi geçen tüm paketleri indirip kurmuştum.

Ubuntu da ayrıca farklı olduğunu sanmıyorum.Şayet gerekli temaları bulamıyorsan depolardaki cairo eklentilerini indirebilirsin.

zulfikar

Gerekli temalar yuklu pulinglerde yuklu tema, temalarin secildigi yerde tema onizlemerinde ki resimleride 3d fakat temayi secince 2b lu olarak masaustune yerlesiyor. Isinden cikamadim.

Xenophobia

[IMG]http://img162.imageshack.us/img162/6407/desktop3ci2.th.jpg[/img][IMG]http://img162.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Gördüğün gibi 3d plane diye bir tema üzerinden kullanıyorum ben ve sana tarif ettiğim şey de tam olarak bu. Bence biraz daha kurcalamalısın, kesin bulursun.

Xenophobia

Sen zaten 3d teması ile uygulamıyorsun ki, 2d teması ile uyguluyorsun 2d göstermesinden normal bir şey olamaz.

Buradaki veya buradaki temayı indirebilir ve sistemine dahil edebilirsin.

O zaman sorun kalmayacaktır.

zulfikar

Alıntı yapılan: Xenophobia - 18 Kasım 2008 - 20:48:06
Sen zaten 3d teması ile uygulamıyorsun ki, 2d teması ile uyguluyorsun 2d göstermesinden normal bir şey olamaz.

Buradaki veya buradaki temayı indirebilir ve sistemine dahil edebilirsin.

O zaman sorun kalmayacaktır.

Uyguladigim temalarin hepsi 3d idi ama artik onemi kalmadi. Sorunu hallettim, ubuntu depolarindan kurdugum cairo 2d olarak calistiriyormus temalari bende cairo dock u kaldirdim kullanici dizinindeki kayitlari ile ve internetten indirdigim yeni cairo dock dep paketini kurduktan sonra halloldu. Anlasilan depodaki paketlerde sorun var.

metehan66

bi bug arkadaşım temalrı sisteme dahil et demişsin.tema yükleyici ile olmadı.acaba sisteme nasıl dahil edeceğiz açıklar mısın.ya da bilen biri açıklarsa sevinirim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: metehan66 - 04 Aralık 2009 - 12:54:03
bi bug arkadaşım temalrı sisteme dahil et demişsin.tema yükleyici ile olmadı.acaba sisteme nasıl dahil edeceğiz açıklar mısın.ya da bilen biri açıklarsa sevinirim.

Cairo dock ayarlarında tema yükleme bölümü yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.