[Çözüldü] Firefox tüm ekranı kaplıyor problemi

Başlatan özgürubuntu, 18 Kasım 2008 - 10:37:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2408.0.html bu linkte çözüldü diye işaretlenmiş ama problemi olan arkadaşın "acemi şansı" ile sorunu çözdüğü yazılı sadece.. 8.04 ve 8.10'da Ubuntu'da firefox'u ilk başlattığımda her zaman hiç sektirmeksizin tüm ekranı kaplıyor (üst panel dahil) F11 tuşuna basarak tam ekran kipinden çıkarıyorum, Kubuntu'da böyle bir problemle karşılaşmadım. Compiz açık, Mac4Lin temasını kullanıyorum (gerçi Human teması aktifken de aynı hata ortaya çıkıyor) her seferinde F11'le düzelttiğim bu problemin kalıcı bir çözümü yok mu?

btermeli

Ileri Masaustu Secenekleri- Advanced Desktop Effect settings

ordan "Genel Ozellikler" (general Options),

"Tam Ekran Gostermeme"(Unredirect fullscreen windows)  secenegini kaldirin.

Eger bu Flash videolar izlerken oluyorsa ( Bende genelde youtube actiktan sonra olurdu) "Workaround" eklentisinin "Support legacy fullscreen" ozelligini de kontrol etmen gerekebilir... Bunlarin tam Turkce karsiliklarini bilmiyorum ama compizde sanirim Turkce destegi yok o yuzden ingilizce kolayca bulursun
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

özgürubuntu

Cevabın için teşekkürler ancak CompizConfig Ayar Yöneticisinde bahsettiğiniz İleri (advanced) masaüstü seçeneklerini bulamadım? Yanlış yere mi bakıyorum acaba? Fusion Icon'dan da baktığımda ayrı ayar menüsü çıkıyor? Bulamadım kısacası

Bu arada bende compiz ayar menüsü türkçe

btermeli

Ben tam Türkcelerini bilmedigim icin oyle yazdim, sen compiz ayarlarini yaptigin  yere git, ordan "Genel Ozellikler" ordan da  "Tam ekran göstermeme" secenegini kaldir.

Bunu daha once ayni problemle karsilasan bir arkadasa tavsiye etmistim, olmustu.

özgürubuntu

:) Bulamıyorum Compiz'in her yerini gezdim yok mümkünse ekran görüntüsü atarak gösterebilir misiniz?

Düzenleme : :-[ buldum ve yanında işaretli tiki kaldırdım özür dilerim

btermeli

serdar

Aynı problem bende de vardı. Anlatılan yöntemle sorunsuz çözüldü.

heartsmagic

@özgür77'de de sorunun çözüldüğünü düşünerek başlığı kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.