[Arşiv][Çözüldü] Gaim-vv

Başlatan lseker, 08 Nisan 2008 - 16:48:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Merhabalar,
Pidgin'de web kamerası desteği sağlanabilirmi diye bakarken aşağıdaki başlıkta aslında pekte anlayamadığım ( İngilizcem bayağı kıt  :) ) başlıkla karşılasıp umutlandım biraz.
Aceba pidginde web kamerası desteği sağlanabilirmi ?

http://blog.mypapit.net/2005/09/gaim-vv-gaim-with-webcam-and-voice-support.html
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

komikimben

evet kardesim orada yazanlara bakarsak evet.

orada arkadaslarinin web-camlarini gordugu soylemis. ancak senin webcam icin yeterli destegi suan icin yokmus.

suan icin sadece yahoo ve msn destekleri varmis.

orada indirmen gereken bir kac seyden bahsediyor. ondan sonra sorunsuz bir sekilde calisacagini soylemis. tabi dedimya seninkisi degil arkaslarinin webcamlari calisicak senin icin. yani sen webcam goruntu yollayamayacaksin.

lseker

Teşekkürler cevap için..
Ama buda bir adım enazından belki kısa bir zaman sonra kendi webcam görüntümüzüde gönderebiliriz Gaim ile.. :)

Amsn kurmaya çalıştım .deb paketinden kuruldu ancak açılmıyor. Araştırınca iki bağımlılığı olduğunu öğrendim. Onlarıda kurmama rağmen yinede verimli olmadığından vaz geçtim. Şimdi Kopette deneyeceğim.
herkese iyi çalışmalar....
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

komikimben

oradada zaten ileride olucagini soylemis webcam destegi icin.

amsm kullanmani pek tavsiye etmem cok ugrastiriyor insani. ayrica benim zamaninda actigim amsn kurulum sorunu diye bir baslik mevcut. oraya bakabilirsin.

kopete bir numaradir. cok memnun kalacaksin. ayrica kopete iyice kurcalaninca bir cok ozelligi mevcuti.

kolay gele kardesim.
:P

lseker

;D bayağı bir kurcalayacağıma emin olabilirsin. Gerçi çok kurcalamaktan haftada bir format atmak zorunda kalıyorum ama merka işte :D
Sağol...

umutubuntu

Amsn 0.97'yi  bağımlılıkları ile baraber sorunsuz bir şekilde kurmak isterseniz http://www.getdeb.net/app/aMSN adresine bakabilirsiniz.

heartsmagic

gaim-vv'den pek umutlanmayın ben bildim bileli var o proje.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lseker

Komikimben arkadaşım, ben bu kopetteyi bayağı bir kurcaladım ama webcam olayını bir türlü beceremedim. Kafasına göremi çalışıyo nedir? Bir açılıyo bir açılmıyo karşıdaki ile görüşmeye çalışınca.
Configure kısmında kamera önizlemesinide görüyorum. Allah Allah .. bir türlü tam performans alamadım anlayacağın.
Not : Bu arada kamera ayarları ile oynamama rağmen görüntü çok karanlık kalıyor.

komikimben

arkadaşım beni yanlış anlamışsın. ben kopete kullanırken web-cam kullanabilirsin demek istemedim.

demek istedigim kopete goze cok güzel bir şekilde hitap eden ozellikleri var. kullanılması çok zevkli.

benim goren arkadaşlarım hemen sole indirem diyorlar.  :P

seni heveslendirdigim için özür dilerim ama ben zamanında ne kadar ugrasmıştım ama hala internette aratmak istesen bile çok az bilgi sahibi olabiliyorsun. bence sen yapabileceğinin en iyisini yapmışsın bile.

lseker

Yanlış anladığım falan yok yahu . Kopette'den çok memnunum. Webcam desteği var zaten Kopette'nin de benim sistemde bi çalışıyo bi çalışmıyo belki bunun sebebi hakkında bilgi sahibisindir diye yazdım. Bir kaç kez açıldı webcam ama heri stediğimde olmuyor.

Le0n

Arkadaşlar kısacası ben ubnutuya yeni başladım ve kendi çpımda istediğim her özellik mevcut, sadece webcam ile sohbet olayını çözemedim.Webcam özelliğini pidgin'a eklemek kolaymıdır, yada onun yerine ne önerirsiniz.
sudo apt-get purge windows

munirekinci

Pidgin ile görüntülü sohbeti bence fazla hayal etme. Kopete kullanmayı dene.

ufuk_k

Amsn, kopete ve en iyisi, hepsinden de iyisi Skype öneririm ben de.

lseker

Skype Msn ağını desteklemiyor. Karşı taraftada skype olmalı. Onun için en iyisi amsn . Kopete ve Amsn de sadece görüntülü sohbet imkanı var. Amsn kamera olayında Kopete'den daha iyi. Kopete kamera olayında tabire caiz ise kafasına göre takılıyor. Bir açılıp bir açılmıyo kahrolmamak elde değil .. :)

hasansahin

Birde mercury messenger deneyin. Amsn ve kopete'den daha iyi çalıştığını düşünüyorum.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.