[Çözüldü] Ethernet Problemi

Başlatan chaluri, 10 Kasım 2008 - 17:00:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

chaluri

Yazılım ödevi yapmak için linux ortamına ihtiyacımız vardı. Ubuntu 8.10 u kurdum. Tabi cd sürücüm çalışmadığından binbir zorluk çektim. En sonunda harici cd sürücü bulup kurulumu hallettim.
Tam herşeyi hallettim ödevime başlayayım derken internete bağlanamama sorunuyla karşılaştım.

bilgisayarım asus a6vc notebook
ethernet kartım marvell yukon 88E8001

bütün gecedir girmediğim forum bakmadığım konu kalmadı. Bir türlü bağlanamadım. Xp de sorunsuz internete girebiliyorum. Ama ubuntuda olmadı. ödev teslimatım cuma gününe ve bu sorunu hemen çözmem gerekiyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa acil yardım rica ediyorum.

not: Araştırmalarımda ubuntu 8.04 ün marvell yukon ethernet kartlarıyla sorunlu olduğunu gördüm. herkesin umudu 8.10 versiyonunda bu sorunun giderileceğiymiş. Sanırım giderilememiş.
Bide işyerimdeki masaüstü bilgisayarda denedim(marvell yukon kartlı) sorunsuz internete bağlandım.
Modeme bile bağlanamıyor.

heartsmagic

Üzücü bir durum. Bulduğun başlıklarda hiçbir çözüm alternatifi yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

chaluri

Ben de sizden cevap bekliyordum.
En çok çözüme yaklaştığımı düşündüğüm başlık http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4591.msg51135.html#msg51135 bu.
Tam olarak benim sorunuma benziyor. Eve gidince o yöntemleri deniycem.
Denediğim yöntemler çalışmadı gibi (belki de ben yapamadım).
En çok yaklaştığım çözüm marvell yukon sitesinden indirdiğim güncel driverdi. fakat o driver kurulmadı.
Konsolda function line: 44 unexpected "(" gibi bir hata verdi kuruluma devam edemedim.
Denediğim yöntemlerden bir tanesi de windows tan modemin içine girip oradaki ip leri dns leri sub mask ları falan screenshot aldım. hepsini tek tek denedim. Bu sefer bağlanamadı demiyordu. Hatta hemen bağlanıyordu fakat modemin ip sine bile cevap vermedi.

chaluri

Eve geldim. Dediğim gibi, linkteki yöntemi denedim. Bu mesajı ubuntudan yazıyorum  :)
Bence o başlığın arşivlenmesi gerekir. İlgilenen herkese teşekkürler.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4591.msg51135.html#msg51135   Çözüm  ;)