Firefox download bitiminde bilgisayarı kapatma eklentisi işe yaramıyor

Başlatan asd99, 09 Kasım 2008 - 13:39:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asd99

Firefox 3.03 kullanıyorum. Auto-Shutdown -In basic eklentisi benim firerfox sürümüne uygun. Yükledim fakat ayarlardan ne yaptıysam bir türlü download sonrasında işe yaramıyor. Sanırım sorunu komutların doğru olmaması. Downlaod bitiminde Lİnux için kapatma kodları bunlar gözüküyor:
<shell:/sbin/shutdown>
-h now
</shell>
Ayarlıyorum fakat bir şey olmuyor :( Kodlarda bir hata mı var acaba ?

utferd

Eklentiyi bilmiyorum, ama belki araçlardaki eklenti yöneticisinden, aktifleştirme gerektiriyor olabilir. belki :)
utferd.wordpress

atomkarinca

sudo visudo

komutuyla izinleri ayarlayabileceğiniz programı açın, dosyanın en altına

%users ALL=NOPASSWD: /sbin/shutdown -h now

satırını ekleyip CTRL + C tuşlarına basıp

:wq

kısayoluyla kaydedip çıkın. Şimdi kapatılabilmesi lazım.

atomkarinca

Dediğim dosyadaki değişikliği yaptıktan sonra kaydetmen gerekiyor. Ctrl+C'ye bastıktan sonra

:wq

yazarsan kaydedip çıkarsın. Bu değişikliklerin aktif olması için de bilgisayarı yeniden başlatman gerekiyor.

atomkarinca

Peki

sudo visudo

komutuyla açtığın dosyanın en altında yaptığın değişiklik görünüyor mu?

atomkarinca

Hayır bu dosyanın en sonuna eklemen gerekiyor ve sonunda da dediğim şekilde kaydedip çıkman gerekiyor.

atomkarinca

atomkarinca

@asd99, bunu Ubuntu kullanan birisinin dosyasına bakıp cevaplaması gerekiyor. Belki sudo komutuna Ubuntu'da tam yetki verilmiş olabilir, bilmiyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: asd99 - 09 Kasım 2008 - 20:13:30
atomkarinca ilginiz için teşekkür ederim ama sanırım bir ufak eklenti için bu kadar ileri gidemeyeceğim. Bu arada %sudo ALL=NOPASSWD: ALL satırının olması benim için bir sorun olurmu ? (sanırım bu önceden yoktu tam hatırlayamıyorum)

Hayır sorun değil zaten satırın başında # var. Kısacası aktif değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.