makina kitleniyor

Başlatan vatansiz, 07 Kasım 2008 - 18:49:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatansiz

Merhaba arkadaslar kis süre önce dell xps 1530 seri bir düz üstü bilgisayar aldim. Ubuntu ve wista birlikte kullaniyorum yaklasik bir aydir. Bazen makina kitleniyor hic bir sey islemiyor ne fare nede tastatur tamamen kitleniyor makinayi restlemek zorunda kaliyorum. Tekrar acilidiginda sorun kalkmis oluyor ubuntu 8.10 kurdum ondan kaynaklidir diye düsündüm ama windowsla da ayni sorunu yasiyorum. Eger donanim ile ilgili bir sorunsa makinanin garantisi var ,yok software ile ilgili bir sorunsa nasil cözebilirim yardimci olursaniz sevinirim. Makina kilitlendiginde asagidaki resimde görüldügü gibi üc mavi isik ayi anda yanip sönmeye baliyor. Ne anlama geliyor bu üc isik birisi wairles digerlerini anlayamadim. selamlar basarilar.

http://img513.imageshack.us/my.php?image=p0811081624qv9.jpg

utferd

Compiz in çok kaynak tüketiyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bence compiz i devredışı bırakıp tekrar deneyin.

Compiz i Tercihler-Görünüm penceresindeki görsel efektler sekmesinden devre dışı bırakabilirsiniz.
utferd.wordpress

heartsmagic

Eğer aynı sorun Windows ile de mevcutsa ağa bağlı olmadan bir süre sistemi kullan. Yine sorun yaşıyorsan yüksek ihtimalle donanımsal bir problemle karşı karşıyasın demektir. (Hoş ağa bağlıyken de alıyorsan sorunu, o da bir donanım sorununa işaret eder)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vatansiz

compizle ilgili oldugunu zannetmiyorum makina 2.5 doual core, 3gb ram,nvida 256 mb grafik karti var zorlanacagini zannetmiyorum am sorun  internet üzerinde birseyler indirdigimde gerceklesiyor. Büyük itimal donanimsal bir sorun ama sorunu anlamam gerek,ki (dell) firmaya sorunun nerde kaynaklandigini anlatabileyim. cünkü normalde bir sorun yok firma bana makinada bir sorun yok deyip geri gönderecek. yardimlariniz icin tesekür ederim

heartsmagic

O zaman ağ kartından ve internet aktivitesinden şüphelenmek lazım. İnternete bağlı değilken ve ağ ile ilgili bir iş yapmıyorken kullan sistemi. Böylece çözüm için alan daraltması yapmış olursun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vatansiz

önerilerinizi dikkate alacagim cok sagolun

vatansiz

merhaba arkadaslar diz üstü bilgisayarimla ilgili sorunu buraya daha önce acmis oldugum icin burdan devam etmek istedim. yukarida yazmis oldugum sorundan dolayi makina üc sefer tamir gördükten sonra DELL  firmasi ile papaz oldum sonunda degistirme istegimi kabul ettiler ve bana yeni bir makina gönderdiler. makinanin özelliklerini asagida veriyorum, ubuntu 9.04 beta versiyonunu kurdum kurulumda bir sorun yasamadim ve tüm donanimi otmatik olarak tanidi. yalniz simdi bir sorun ile karsi karsiyayim kablosuz baglantim bir kac dakikada bir kesiliyor. kesiliyor derken internet baglantisi var gözüküyor ama ben internete giremiyorum. baglantiyi kesip yeniden baglan diyorum baglaniyor ama bir kac dakika sonra ayni sorun tekrar ediyor. windows ve ubuntu birlikte kullaniyorum windows,da sorun yok. bir anlam veremedim. ubuntu kaldirip mint kurdum sorun ayni sekilde devam etti ubuntuyu tekrar kurdum yine ayni sorun. internet hizmeti veren sirketle ilgili bir sorun oldugundan kuskulaniyorum yeterince sinyal gelmiyor hissindeyim. daha önce bir kac sefer internet baglantim koptu aradim gelen tekiniker yükselticilerden yeterince sinyal gelmiyor dediler sorunu cözüp gittiler. yine böyle bir sorunla karsi karsiyayim diye düsünüyorum sizce sorun nerdedir donanimla,mi ilgili software ile ilgili, yoksa internet sirketi ile ilgili bir sorunmu yardimci olursaniz sevinirim bayagi karisik ve uzun oldu ancak anlatabildim.

Studio XPS 13 : Intel Core 2 Duo Processor P8600 (2.40GHz,1066MHz,3MB)
200-58121 N03X1301                                                                                                                 
230-10248 Display : 13.3in WXGA (1280x800) White-LED Display with TrueLife (thinner & brighter)                                     
319-10076 Camera : Integrated 2.0 Mega Pixel Camera with Facial Recognition Software (Software install, no media)                   
340-16072 Ship Accessory : German Docs                                                                                             
340-16087 Resource DVD : Studio XPS 13 Diagnostics and Drivers                                                                     
370-13957 Memory : 3072MB (1x1024 + 1x2048) 1067MHz DDR3 Dual Channel                                                               
400-15198 Hard Drive: 320GB Free Fall Sensor (7200RPM)                                                                             
429-13369 Internal DVD+/-RW (DVD & CD read and write) Slot Load Drive including Software(Software Install, no media)               
450-12331 Power Supply : XPS 90W AC Adapter                                                                                         
450-12338 Power Cord : Swiss 1M                                                                                                     
451-10677 Battery : Primary 6-cell 56W/HR LI-ION                                                                                   
460-10354 Ohne Tasche                                                                                                               
490-10967 Graphics : 256MB nVidia 9500m graphics card                                                                               
555-11663 Wireless : Europa Dell Wireless 1515 (802.11n) halbe Minikarte                                                           
555-11666 Wireless Label (Dell Wireless Cards)- Core 2 Duo                                                                         
555-11668 Wireless : Europe Dell Bluetooth 370 Card                                                                                 
583-12385 Keyboard : Internal Swiss/German Qwertz Keyboard                                                                         
619-12702 Operating System : German Genuine Windows Vista SP1 Ultimate including Media                                             
630-12115 Deutsches Microsoft Works 9.0 (Textverarbeitung, Tabellenkalkulation, Outlook Express, Powerpoint Viewer) mit Recovery-CD 1 S
640-10782 Dell Support Center 2.0                                                                                                   
640-10786 Dell Dock 1.0                                                                                                             
650-11882 German McAfee Security Centre 9.0 - 30 Day Trial Version                                                                 
754-10026 1Yr Premium Warranty Support                                                                                             
754-10048 No Warranty Upgrade                                                                                                       

vatansiz

iwconfig komutunun ciktisi belki fikir verir selamllar.

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11abgn  ESSID:"kanka" 
          Mode:Managed  Frequency:2.452 GHz  Access Point: 00:1E:E5:64:66:04   
          Bit Rate=0 kb/s   Tx-Power=20 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Power Management:off
          Link Quality=70/100  Signal level:-75 dBm  Noise level=-120 dBm
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

pan0      no wireless extensions.

garafatma

Şifreleme olarak ne kullanıyorsunuz kablosuz ağ için?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

Merak ettim nereden katiliyorsunuz bu foruma ? Türkiyede olmadiginiz kesin gibi... Notebook`u evdemi kullaniyorsunuz sirtkettemi ? Kisisel internetiniz varsa sorunun internetten degil Wlan aygitlarindan kaynaklaniyor olabilir. Wlan kullanmadan kablo ile modeme baglanti kurun. Ayni sorunlari aliyorsaniz Internet servis saglayicida bir sorun olabilir. * ya da modeminize yeni bir Firmware gerekiyordur.
Linux LPIC1 - MCSA

ebubekirs

iwconfig çıktınıza bakılırsa kablosuz ağ kartınızı tanımış gözüküyor.

ping -c 3 www.google.com

bunu bağlantı problemi varken denediğinizde ne döndürüyor ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim