ubuntu 8.10 açılırken donuyor, tuşlara basınca ilerliyor

Başlatan senmut, 06 Kasım 2008 - 23:00:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

Açılırken donanım bulma aşamasında duruyor, ilerlemiyor ama klavyede herhangi tuşa bastığımda ilerliyor ve ubuntu normal açılıyor. Orda tuşa basmasam donup kalmamasını nasıl çözebiliriz?

erginemr

Ubuntu açılışta bir yerde takılıyor. Nerede takıldığını görmek için, Ubuntu logosunu gördüğünüz anda Alt+F3'e basın. Ekrandan yazılar geçmeye başlayacak. Takıldığı yerdeki hata / uyarı mesajını buraya aktarın.

senmut

Alt+F3 e basıldığında hiçbir şey değişmiyor.

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Kasım 2008 - 23:32:45
Ubuntu açılışta bir yerde takılıyor. Nerede takıldığını görmek için, Ubuntu logosunu gördüğünüz anda Alt+F3'e basın. Ekrandan yazılar geçmeye başlayacak. Takıldığı yerdeki hata / uyarı mesajını buraya aktarın.

senmut

heartsmagic

Alt+f3 ile bir şey değişmeyecek sadece konsolda akan mesajları göreceksin. Eğer işe yaramıyorsa Alt+F8'i dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senmut

alt f8 de olmadı ama alt f1 oldu.

4.531700] hub 2-0:1.0: unable to enumerate USB device on port 1

19+0  records in
19+0 records our

kinit : name_to_dev_t (dev/disk/by-uuid/c5be8a6a-9440-c9ae-4b60-23fd702e55e16)=dev (8,5)
kinit : trying to resume from /dev/disk/by-uuid/c5be8a6a-9440-c9ae-4b60-23fd702e55e16

kinit : no resume image, doing normal boot

gibi birşeyler çıkıyor, takıldığında tuşlara basmak gerekiyor ilerlemesi gerekiyor sonra açılıyor normal.

kapanırkende normal kapanmıyor..

teşekkürler

erginemr

Şöyle bir hata raporu açılmış:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/256767

Buna göre, bilgisayara bağlı bir USB aygıt (örneğin fare ya da klavye varsa) sorunun kaynağı bu olabilir...

senmut

hiçbir aygıt bağlı değil açılırken, bağlı bir usb  aygıt yokken bu hatayı verdi. bug cevaplarına baktım ama çözüm için ne söylemişler bulamadım.
Teşekkürler.

Alıntı yapılan: erginemr - 07 Kasım 2008 - 18:07:27
Şöyle bir hata raporu açılmış:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/256767

Buna göre, bilgisayara bağlı bir USB aygıt (örneğin fare ya da klavye varsa) sorunun kaynağı bu olabilir...

erginemr

Peki benim anlamadığım bir şey daha var: Bilgisayarın doğrudan bu hata mesajından sonra mı duruyor, yoksa takip eden başka mesajlardan sonra mı?

Alıntı Yap
19+0  records in
19+0 records out
kinit : name_to_dev_t (dev/disk/by-uuid/c5be8a6a-9440-c9ae-4b60-23fd702e55e16)=dev (8,5)
kinit : trying to resume from /dev/disk/by-uuid/c5be8a6a-9440-c9ae-4b60-23fd702e55e16
kinit : no resume image, doing normal boot

Yukarıdaki satırlar hata mesajları değil, ben de açılışta aynı mesajları alıyorum. Örneğin, kinit bölümü sistemin uyku (hibernate) modunda kapatılıp kapatılmadığını kontrol etmek için swap bölümünü kontrol ediyor.

senmut

evet donanım arama kısmında donuyor eğer tuşlara basmazsam öylece duruyor. ama basıp bir nokta var oraya kadar getirirsem sonra normal kendisi açılıyor.

açıldıktan sonra sorun yok

hatta ekran kartı sorunu da düzeldi. hatta compiz özellikleri çalışıyor

Alıntı yapılan: erginemr - 07 Kasım 2008 - 20:34:38
Peki benim anlamadığım bir şey daha var: Bilgisayarın doğrudan bu hata mesajından sonra mı duruyor, yoksa takip eden başka mesajlardan sonra mı?

senmut

ilk durduğu satır şu

usb 2-1 device not accepting address 2 error -62

hub 2-0:1.0: unable to enumerate USB device on port 1

erginemr

Hmm, tamam. Biraz daha araştıralım. Umarım başka arkadaşlardan da güzel ipuçları gelir...

senmut

Donma olayının 8.10 a özgü olduğunu keşfettim. Tekrar 8.04.1 kurdum. Takılma falan olmadı. Açıldı. Nete hiçbir gedit yazmadan girdi. 162 tane güncelleştirmeyi yükledim. restart yaptım. bu sefer internete girmiyor. gedit olayını yazdım yine değişen birşey olmadı.

sizce neden nedir?

teşekkürler

Alıntı yapılan: erginemr - 07 Kasım 2008 - 20:40:54
Hmm, tamam. Biraz daha araştıralım. Umarım başka arkadaşlardan da güzel ipuçları gelir...

heartsmagic

gedit yazmadan derken? Şimdi aslında problem değişmiş. İnternete neyle çıkıyorsun? Kablosuz ise geçmiş problem seni de engelliyor olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.