Projektör kullanmada sorun olurmu ?

Başlatan s1bernet1k, 06 Nisan 2008 - 22:45:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s1bernet1k

Arkdaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Okuldaki sunumum için aldığım ödev konusu linux tarihi ve gelişimi, türev olarak ise haliyle ubuntu 7.10'u anlatacağım merak ettiğim bir şey var. Monitor olarak Toshiba projektörlerden birini kullanacağım, projektörü pc ye bağladığımda çözünürlük ve compiz efektlerinde bir sorun olur mu ? Sunumda kendi pc mi kullanacam  ve iyi bir not almam için önceden olabilecek her türlü sorunu düşünmem lazım :) şimdiden teşekürler.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

heartsmagic

Sorun olmaz desem de kişisel tavsiyem önceden gidip bir deneme yapmandır. Doğrudan çalıştığını biliyor olsam da bazı ekstra ayarları yapamıyoruz sanırım. Pek projeksiyon aletleriyle işim olmadı, bir iki takıp bakmışlığım vardır o kadar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

egitimist

Ubuntu 7.04  Gnome ile sorun olmuştu. Takar takmaz ekran ve projektör birlikte çalışıyor ama perdeye düşen görüntüde sol ve alt bölümde kenarlar görünmüyordu. Bu sorun sanırım benim masaüstünün "Fill Screen" olarak ayarlanmamasından ileri geliyordu. Ubuntu'nun daha üst sürümlerinde denemedim.

s1bernet1k

Tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekür ederim . En iyi çözüm yolu yarın kasayı sırtlayıp okulda önceden denemek ,  sonucu size bildiririm arkadaşlar.

yardima-geldim

Birkaç ayrı projektörde tecrübem oldu. 7.04 de, 7.10 da sorun çıkarabiliyor. Toshiba'yı bilmiyorum. Bazı aletler otomatik ayar yaptığı için sorun yaşanmıyor ama benim gibi sunumun başında yenilip rezil birhalde XP'ye geçmek istemiyorsan önceden dene:] Hatta çok dene. Şöyle ki, görüntü elde etmeye çalışırken kafayı sıyıracak gibi olduğumda, projeksiyonun ardarda bir sürü tuşuna basıp o sırada dizüstünün LCD/CRT tuşu kombinasyonuyla -ve teknik açıdan gereksiz ve alakasız bir biçimde- hedefime ulaştığım da oldu! Büyük ihtimal benim cahilliğimdendi veya ATI ekran kartındandı. NVDIA sürücüleri her halükârda çok daha iyi çalışıyor. Hâlâ beceremedim mesela Compiz'i. Belki de bu tarz bir sürücü katline kurban gitmişimdir diyorum projeksiyon işinde.

Hadi sana kolay gelsin, iyi geceler.

s1bernet1k

Arkadaşlar bugün projektör ü kullandım ve canavar  gibi çalıştı hiç bir sorunla karşılaşmadım bence hiçbir projektör de sorun vermez yeterki ekran kartını sorunusuz kurun yanlışsam düzeltin..

acer

Ben de kendime projektör alacağım acaba yazıcım gibi ubuntu alacağım projektörü anında tanıyabilecek mi? Çünkü baktığım projektörlerin hiç birisinde linuxa uyumludur ibaresini göremedim de...

maydin95

Bir tek Bilim Teknikin verdiği arşivlerde Linux yazıyor. En basit bir flashdisc te bile bu yazmıyor.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.